TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 21 Marca 2023, 00:07
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Biskup Damian Bryl spotkał się z dziećmi ze świetlicy św. Doroty w Kaliszu

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 18:10 21.12.2022

W środowe popołudnie, 21 grudnia br. dzieci ze świetlicy św. Doroty w Kaliszu wystawiły jasełka. Wśród zaproszonych na to wydarzenie gości był biskup kaliski Damian Bryl.

Po wystawieniu przez dzieci przedstawienia opowiadającego o Bożym Narodzeniu, jako pierwsza głos zabrała s. Renata Dokowicz SDVI, przełożona kaliskiej wspólnoty sióstr doroteuszek:

S. Jolanta Walczak SDVI, odpowiedzialna za funkcjonowanie świetlicy podziękowała wszystkim gościom i nie tylko:

Następnie swoimi wrażeniami podzielił się biskup kaliski Damian Bryl:

Słowa uznania za pracę sióstr doroteuszek wyraził Janusz Sibiński, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu:

Po podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do stołu, aby razem spożyć wieczerzę wigilijną.

Świetlica prowadzona przez zgromadzenie św. Doroty funkcjonuje w Kaliszu od 2002 roku. Siostry wraz z wolontariuszami pomagają dzieciom w nauce, zapewniają posiłek, organizują zabawę i specjalne zajęcia terapeutyczne. Ze świetlicy korzystają dzieci w wieku od 7 do 17 lat.

Zgromadzenie Sióstr Nauczycielek od św. Doroty Córek Najświętszych Serc założył w 1836 roku św. Jan Antoni Farina. U podstaw duchowości zgromadzenia stoi kult i kontemplacja Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Główne obszary apostolstwa to praca edukacyjna i pielęgniarska. Siostry prowadzą przedszkola i szkoły, świetlice, katechizują, posługują chorym i niepełnosprawnym w szpitalach i domach opieki, ośrodkach dla dzieci upośledzonych umysłowo. Angażują się w pracę przy parafiach w duszpasterstwach młodzieżowych, organizują dni skupienia i rekolekcje, troszczą się o najuboższych i rodziny rozbite oraz będące w trudnych sytuacjach moralnych i materialnych, posługują w charakterze zakrystianek, prowadzą dwa stowarzyszenia dla świeckich: Braterstwo Świeckich i Ruch Eucharystyczny.

Tekst, audio i zdjęcia: Tomasz Klimowicz/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła