TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 09:52
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

36. Światowy Dzień Młodzieży w diecezji kaliskiej

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 14:42 21.11.2021

Chciałbym, żebyśmy z tego spotkania wrócili z mocnym przekonaniem, że Jezus króluje, że Jezus jest Panem. Wróćmy do swoich domów i środowisk i mówmy innym jak dobrze jest być blisko Pana Jezusa - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas Eucharystii sprawowanej w ramach diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Spotkanie odbyło się na nowo powstałej hali sportowej Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu, a zorganizowano je pod hasłem „Wstań, ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”.

W homilii bp Damian Bryl odniósł się do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, na którą papież Franciszek przeniósł Światowy Dzień Młodzieży. Obecnym na Eucharystii młodym, biskup zadał pytanie czy mogą wyznać, że Jezus jest ich Królem:

Pasterz kościoła kaliskiego zauważył jak ważna jest świadomość tego, że Chrystus Król troszczy się o każdego człowieka:

Pod koniec homilii, hierarcha podkreślił znaczenie odbywającego się wydarzenia. Życzył, aby do swoich domów młodzi wrócili z „dobrym duchem”. Dał też młodzieży zadanie, opowiadania o tym spotkaniu innym:

Przed błogosławieństwem, biskup Damian podziękował organizatorom spotkania; ks. Markowi Muzyce, diecezjalnemu duszpasterzowi młodzieży, ks. Przemysławowi Kapale, diecezjalnemu koordynatorowi ŚDM oraz wszystkim uczestnikom:

W przebieg Światowego Dnia Młodzieży w diecezji kaliskiej wpisały się warsztaty muzyczno-wokalne, wspólna integracja, koncert uwielbienia, katecheza, sakrament pokuty i pojednania oraz msza się pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

Gratulujemy wspaniałego wydarzenia i  życzymy dalszych sukcesów na drodze integracji młodzieży naszej diecezji.  

Decyzją Ojca Świętego Franciszka, diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży zostały od tego roku przeniesione z Niedzieli Palmowej na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzięki tej zmianie zachowana została intencja twórcy ŚDM, św. Jana Pawła II, by w centrum tego spotkania znalazło się osobiste spotkanie młodych ludzi z Chrystusem Odkupicielem. Hasłem tegorocznego ŚDM i zarazem tematem papieskiego orędzia są słowa: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16).

Tekst, zdjęcia, audio: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła