TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 10:55
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Świeto Trzech Króli w Kaliskiej Katedrze

W uroczystość Objawienia Pańskiego Eucharystii sprawowanej w Kaliskiej Katedrze przewodniczył Biskup Senior Stanisław Napierała.

Tak tę uroczystą celebrę w depeszy KAI relacjonuje Pani Ewa Kotowska-Rasiak:

We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele kaliskiego Cechu Rzemiosł Różnych, wśród których największą grupę stanowili rzeźnicy i wędliniarze. Rzemieślników powitał ks. prał. Andrzej Gaweł, proboszcz parafii katedralnej.

Na początku Eucharystii bp Napierała nawiązał do obchodzonej dzisiaj uroczystości Objawienia Pańskiego. Przypomniał, że Jezus objawił się Żydom i poganom w osobach Mędrców ze Wschodu, którzy szukali prawdy. - Mądrość szuka prawdy i zawsze ostatecznie znajduje Boga. Niemądrym jest ten, któremu na prawdzie nie zależy. Taki człowiek nie znajdzie Boga – mówił biskup, który zauważył, że Pismo Święte takich ludzi nazywa nierozumnymi, a właściwie jeszcze dosadniej głupimi. Zachęcał, aby każdy człowiek prosił nieustannie Boga o to, aby nigdy w jego życiu nie zabrakło mądrości poszukiwania prawdy.

Decyzją biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka każda pierwsza niedziela w Roku Wiary jest niedzielą adoracyjną. W tym dniu nie ma homilii, a pod koniec Eucharystii następuje wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. – Dziś nie mówi kaznodzieja, ale będzie mówił Jezus Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie. Ale żeby Jego mowę usłyszeć, trzeba otworzyć swoje serce, bo tylko sercem można usłyszeć to, co Pan Bóg mówi do człowieka w ciszy – powiedział bp Napierała.

Po adoracji emerytowany biskup kaliski złożył wiernym życzenia na Nowy Rok 2013. - Niech Jezus Chrystus, który narodził się w betlejemskim żłóbku, który jest Królem Wszechświata, który jest Królem Wiecznej Chwały, wszystkim hojnie błogosławi – życzył bp Napierała.

 

Tekst na podstawie:
Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła