TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2023, 06:18
Dziś -3°C
Jutro -3°C
Szukaj w serwisie

„The Chosen” – światowy hit w TVP

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 10:37 23.12.2022

TVP1 zaprasza na pierwszy sezon zrealizowanego z rozmachem serialu o życiu Jezusa. „The Chosen” pokazuje Ewangelię oczami ludzi, którzy zetknęli się z Mistrzem z Nazaretu osobiście. Emisja od 27 grudnia, codziennie o godz. 8:35.

Jezus rozpoczyna swoją misję, dokonując wielu cudów. Ludzie, którzy Go spotykają, jeszcze nie wiedzą, że są świadkami wydarzeń zapoczątkowujących nową erę w historii i zmieniających świat na zawsze. Charyzmatyczny rybak walczący z długiem, piękna kobieta zmagająca się z demonami i utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa – oni jako pierwsi spotykają Jezusa, który poprzez dokonywane cuda zaczyna wpływać na los ludzkości.

„The Chosen” to opowieść o najbardziej wpływowej Osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale z innej niż dotychczas perspektywy. Pierwszy sezon opowiada historie powołań pierwszych naśladowców. Przedstawia kulturowy kontekst postaci, ukazując jednocześnie poświęcenie, na jakie muszą się zdobyć, by podążać za Jezusem.

– Dużo czytam, modliłem się. Prosiłem Boga, by w tej roli było mnie jak najmniej, by Duch Święty działał przeze mnie, by prowadził Dallasa i zespół. Kiedy kręciliśmy, zawsze miałem przy sobie różaniec. Starałem się być skupiony i obecny, modliłem się, by pozostać otwartym na to, co Bóg pozwoli mi zrobić w danej scenie - opowiadał w rozmowie z portalem Aleteia o przygotowaniach do zagrania Jezusa Jonathan Roumie.

Serial Dallasa Jenkinsa jest największym projektem medialnym wszech czasów finansowanym przez społeczność. Z liczbą 442 000 000 wyświetleń konsekwentnie utrzymuje się w rankingu 50 najlepszych aplikacji w kategorii „rozrywka” iOS i Android. Do tej pory przetłumaczono go na 62 języki.

Produkcja: USA 2017

Reżyseria i scenariusz: Dallas Jenkins.

Aktorzy: Jonathan Roumie (Jezus), Shahar Isaac (Szymon Piotr), Elizabeth Tabish (Maria Magdalena), Erick Avari (Nikodem), Noah James (Andrzej), Paras Patel (Mateusz), Lara Silva (Eden) i inni.

Tekst za: Redakcja Katolika TVP

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła