TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 06:11
Dziś -1°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Transmisja radiowo-telewizyjna z Parafii Kucharki w dekanacie gołuchowskim

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:33 26.02.2019

Od października 2018 roku, przy współpracy Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Diecezjalnej Telewizji Internetowej Dom Józefa, w każdy czwarty poniedziałek miesiąca transmitujemy Msze święte z poszczególnych parafii naszej diecezji.

25 lutego spotkaliśmy się w parafii pw. Świętej Trójcy w Kucharkach w dekanacie gołuchowskim. Mszy świętej przewodniczył ks. Mateusz Puchała - Dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej Dom Józefa. Homilię w czasie Eucharystii wygłosił  ks. Szymon Rybak - Redaktor Radia Rodzina. Koncelebrował także Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Kucharkach - ks. kanonik Sławomir Kosiński.

We wspólnej modlitwie uczestniczyło bardzo wielu parafian. Oprócz tego duchowo łączyli się z nami  słuchacze naszego radia oraz widzowie diecezjalnej telewizji internetowej Dom Józefa.

Poniedziałkowe Msze święte to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana Boga w darze Eucharystii. Ponadto pragniemy wykorzystywać każde spotkanie do promocji naszych diecezjalnych mediów. Mocno ufamy, że od wczoraj w wielu domach na terenie Parafii Kucharki rozbrzmiewa głos Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej na 103,1 FM.

Pragiemy także zauważyć te parafie w których już gościliśmy:

- Parafia pw. Świętego Jana Ewangelisty w Ołoboku w dekanacie ołobockim,

- Parafia pw. Świętego Wawrzyńca w Chynowej w dekanacie mikstackim,

- Parafia pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach (Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej) w dekanacie ołobockim.

Zdjęcia: Marta Brzozowska/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła