TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Agaty, Dalii, Sobiesława 07 Grudnia 2021, 19:57
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

"Tratwa Festiwal Pleszew" 20-22 maja 2016

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 22.05.2016

Rozpoczęliśmy! „TRATWA FESTIWAL Pleszew” otwarty!

Tegoroczna, druga już edycja festiwalu zgromadziła ponad 350 osób i odbywa się w dniach 20 – 22 maja w pleszewskich szkołach. Weekend spędzony ze społecznością TRATWA to przede wszystkim trzy dni na bardzo wysokim poziomie. Nie zabraknie spotkań ze znanymi osobami świata muzyki i mediów, takich jak Arkadio, Tau czy Zbigniew i Magdalena Kaliszuk. Wieczory wypełnią koncerty sławnych muzyków – Mariki, Marzeny Ugornej i Abba Pater oraz Maleo Reggae Rockers.

Dla uczestników przewidziano również kilkanaście warsztatów tematycznych, rozwijających zainteresowania oraz wzbogacających ich umiejętności. Młodzież będzie mogła między innymi opanować sztukę samoobrony, rysunku, podnieść poziom sprawności fizycznej oraz nauczyć, jak odpowiednio wymodelować swoje ciało, pozbywając się zbędnych „fałdek”. Dla gimnastyki ciała przewidziano także jeden z najbardziej widowiskowych stylów tanecznych, pochodzący z nowojorskiego Bronxu – breakdance oraz bardziej tradycyjne formy tańca towarzyskiego, spontanicznego i autentycznego, połączone z doskonaleniem techniki pracy z ciałem.  

Ponadto, nie zabraknie również „klimatów” muzycznych, dopasowanych do różnych gustów młodych ludzi. Odkrywając kulturę hip-hop jak i swój osobisty instrument muzyczny, a więc głos, tratwowicze udoskonalą swój warsztat dykcji, rytmu i właściwej artykulacji oraz nauczą się „wyrażać siebie” w przekazie muzycznym. Pasje instrumentalne młodzież będzie mogła rozwijać grą na takich instrumentach, jak pianino, gitara czy bębny.

Wiele ważnych i ciekawych momentów naszego życia chcemy zapisać nie tylko w naszej pamięci, ale w albumie czy twardym dysku w postaci fotografii. Stąd też, dzięki warsztatom turbofotografii, młodzież opanuje sztukę wykonywania zdjęć interesujących, intrygujących i niepowtarzalnych. W jaki sposób swobodnie i naturalnie odgrywać zachowania i emocje, wczuwając się w odgrywaną postać? Odpowiedzi na to pytanie udzielą instruktorzy teatralni.

Marzenia…, podobno się spełniają. Warsztaty pomogą je nie tylko odkryć, ale również pokażą, jak krok po kroku zacząć je realizować, by życie nabierało coraz więcej barw i radości. Kurs robienia biżuterii udoskonali cierpliwość, precyzję i kreatywność w estetycznym i nietuzinkowym komponowaniu ozdób.

W upiększeniu ciała, zwłaszcza płci pięknej, pomaga makijaż. Jak użyć kosmetyków, aby za pomocą makijażu wydobyć swoje naturalne piękno, a nie nałożyć tzw. „tapetę” – w odnalezieniu odpowiedzi pomoże Inga, wizażystka. Na TRATWIE malujemy nie tylko twarze, ale… legalnie „ukoloryzowane” zostaną także pleszewskie mury. Warsztaty graffiti, pod uważnym okiem instruktora, pokażą młodym jak posługiwać się sprejem, by wychodzące z ich ręki dzieła były traktowane jako sztuka, a nie akty wandalizmu.          

Po wyczerpujących fizycznie zajęciach nie może zabraknąć także „małego co nieco”, dla wzmocnienia ciała. Dlatego też, ks. Przemek Hęciak, znany również jako „Padre gotuje”, pokaże jak ze zwykłych produktów, wyczarować niezwykle smaczne potrawy. Jak odpowiednio dobierać smaki tak, aby potrawa smakowała każdemu podniebieniu.

Na deser jeszcze jeden warsztat – Karton Story, wprowadzający młodzież w świat wyobraźni, pozwalający w prosty sposób z kartonów tworzyć niezwykłe rzeczy.  To twórcze i kreatywne zajęcia, dla każdego, który chce spróbować swoich sił w projektowaniu i tworzeniu modeli.

To w telegraficznym skrócie przegląd tegorocznego festiwalu. Kto nie był, niech już żałuje… i rezerwuje termin w następnym roku J Więcej informacji i relacji z samego festiwalu na profilu facebookowym Tratwa Festiwal Pleszew.

 

Piątek – 20 maja

Druga edycja Festiwalu Tratwa w Pleszewie rozpoczęła się 20.05.2016 r. w godzinach popołudniowych. Rejestracja uczestników trwała od godziny 16 aż do przyjazdu wszystkich zainteresowanych. Festiwal rozpoczął wywiad z Arkadiuszem Zbozieniem (pseudonim artystyczny Arkadio), raperem i prowodorem akcji "Rób to, co kochasz". Wywiad przeprowadzili wspólnie Szymon Kozupa i ks. Przemysław Kapała. W swoich wypowiedziach Arkadio chciał przekazać głównie to, aby walczyć o swoje marzenia. Wyciągając ważne momenty z własnego życia udowadniał, że z pomocą Boga można spełnić nawet największe pragnienia. Opowiedział także o swoim osobistym doświadczeniu Boga. Po rozmowie odbyła się krótka prezentacja jego zdolności i twórczości artystycznej. Kolejnym punktem programu otwarcia był koncert wokalistki Mariki. Marika ma kontakt ze sceną już od 13 lat. Jest autorką tekstów, a także dziennikarką radiową. W Pleszewie wykonała m.in. utwory "Tabletki", "Niebieski Ptak", "Moje serce".

 

Sobota – 21 maja

Drugi dzień TRATWA FESTIWAL w Pleszewie rozpoczął się dla uczestników aktywnie. Pierwszym punktem dnia był trening personalny prowadzony przez Marcina Kapałę - mistrza Polski i wicemistrza Europy w podnoszeniu ciężarów. O godzinie  9:00 na tratwowiczów czekało już pyszne śniadanie. Zaraz po nim rozpoczęły się warsztaty. W tym roku uczestnicy mieli naprawdę duży wybór w tej kwestii. Po zakończeniu warsztatów (z przerwą na obiad rozpoczęła się otwarta dla wszystkich część druga. Tego dnia wywiad przeprowadzono z Magdaleną i Zbigniewem Kaliszukami - małżeństwem promującym wartości chrześcijańskie we współczesnym świecie. Zarówno Magdalena jak i Zbigniew są autorami wielu książek, między innymi "Niezawodność radości", "Radość mądrości", "Radość przyjaźni", "Krajobrazy radości". Małżonkowie opowiedzieli o tym skąd biorą radość życia. Mówili też o swoich osobistych doświadczeniach Boga i Jego miłości. Zarówno Zbigniew jak i Magdalena zaangażowani są w pracę w  CitizenGo, organizacji działającej w obronie życia. Małżonkowie wiele razy opowiadali o swoich przekonaniach publicznie, także w ONZ. W trakcie wywiadu z państwem Kaliszuk do Pleszewa przybył biskup Edward Janiak. Skierował on kilka słów do uczestników Festiwalu. Szczególnie wyraził swoją wdzięczność za to, że po raz kolejny młodzież jednoczy się na Festiwalu. Przekazał nam swoje błogosławieństwo i życzył miłej zabawy. Kolejnym i ostatnim punktem dnia drugiego był koncert uwielbienia prowadzony przez zespół Abba Pater Music oraz Marzenę Ugorną. W atmosferę uwielbienia pomogli nam wejść także Szymon Kozupa i ks. Przemysław Kapała. Niesamowity koncert pełen modlitwy, dziękczynienia, uwielbienia i radości zakończył się po godzinie 22.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła