TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 08:56
Dziś 22°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Triduum Młodzieżowe w Koźminie Wlkp.

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 21.09.2015

W dniach 17.18 i 19 września br w dekanacie koźmińskim odbyło się Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży. Przez trzy kolejne dni młodzi ludzie z Koźmina i okolic modlili się wspólnie za przyczyną tego wielkiego Patrona.

Triduum to jest już wpisane w tradycję. Od kilku bowiem lat modlitewne spotkania ku czci tego świętego poprzedzają dekanalne spotkanie młodzieży, które odbywa się w Serafinowie – u stóp św. Rozalii w kościele poświęconym jej imieniu. W tym roku młodzież na nowo mogła przyjrzeć się ogromowi Bożej miłości. W czwartek – 17 września – w koźmińskiej farze odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitewnym uwielbieniem oraz wieczorem świadectw różnych osób, w których życiu Miłość Boża działa w sposób szczególny. Młodzi ludzie mogli wysłuchać świadectwa kleryka, młodego małżeństwa z rocznym stażem oraz osoby niepełnosprawnej. Wszystko po to by odkryć, że Bóg naprawdę nas kocha. Trzeba mu tylko na to pozwolić. I przyjąć Go czystym sercem. Dlatego też w piątek – 18 września – w parafii św. Stanisława w Koźminie odbyło się nabożeństwo pokutne, połączone z adoracją krzyża Chrystusowego – doskonała okazja do oczyszczenia siebie w sakramencie pokuty i przyjęcia Jezusa. Kulminacyjnym momentem Triduum była Msza Św. odprawiona w zabytkowym kościele p.w. św. Rozalii w Serafinowie (parafia Mokronos), do którego młodzież z Koźmina wyruszyła pielgrzymką rowerową. Był to dzień Święta Młodzieży dekanatu koźmińskiego, w którego przygotowanie włączyli się księża z obu parafii koźmińskich, parafii Mokronos i Pogorzela. Młodzi ludzie mogli najpierw radować się wspólnie obecnością Jezusa na Eucharystii, a następnie spędzić czas we wspólnocie podczas przygotowanej agape.

Triduum dla młodzieży w Koźminie było też doskonałą okazją by przybliżyć tematykę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Oprócz cyklicznych przygotowań w parafiach młodzi mogli spotkać się z ks. Danielem Zarębskim – odpowiedzialnym za promocję wydarzenia w naszej diecezji – i dowiedzieć się nieco więcej o spotkaniu z papieżem Franciszkiem w przyszłym roku.

Koźmińskie Triduum ku czci św. Stanisława Kostki przez trzy dni gromadziło prawie 200 młodych ludzi. Kolejne takie modlitewne spotkanie już za rok.

Tekst i zdjęcia: ks. Paweł Nowacki

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła