TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2021, 17:50
Dziś 0°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

Triduum Różańcowe u Św. Józefa w Kaliszu

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 19.03.2017

W dniach 17–19 marca w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbyło się Triduum Różańcowe pod hasłem „Św. Józefie - Opiekunie Kościoła Świętego, módl się za nami”. Pielgrzymi modlili się w intencji Kościoła, papieża, biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich Konferencji Plenarnych Episkopatu w Polsce.

Triduum rozpoczęło się w piątek Eucharystią w intencji Ojczyzny. Po Apelu Jasnogórskim odmówiono różaniec ku czci św. Józefa i modlitwę o rychłą beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i kard. Augusta Hlonda. Dzień zakończył się Drogą Krzyżową i Adoracją Krzyża.

W sobotę rano odśpiewano Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, odmówiono kolejne części różańca, a po modlitwie w Godzinie Miłosierdzia konferencję wygłosił ks. Alfred Berlak – Diecezjalny Duszpasterz Żywego Różańca. O godz: 16.00 uroczystej Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Biskup Łukasz Buzun.
Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Wspólnoty Zywego Różańca zostały zawierzone opiece Św. Józefa. Wieczorem był Apel Jasnogórski, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Św. w intencji papieża Franciszka, biskupów i kapłanów.

Triduum Różańcowe zakończyło się w niedzielę Mszą Św. o godz. 6.30 sprawowaną w intencji rodzin.
 

Triduum Różańcowe w Bazylice Św. Józefa - Eucharystia


Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła