TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anety, Leokadii, Wiesława 09 Grudnia 2023, 15:44
Dziś 3°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

Triduum Różańcowe u Świętego Józefa w Kaliszu

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 17.03.2018

W dniach 16–18 marca w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbyło się Triduum Różańcowe pod hasłem „Święty Józefie, Opiekunie Kościoła, módl się za nami”. Główną intencją organizowanego triduum jest modlitwa w intencji Kościoła, papieża, biskupów, kapłanów i osób życia konsekrowanego. Mszy św. przewodniczył pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała.

W homilii celebrans podkreślał, że różaniec to modlitwa maryjna i świętojózefowa. – Św. Józef jest obecny w różańcu, a przede wszystkim w tajemnicach radosnych – powiedział celebrans, który ukazywał obecność św. Józefa w poszczególnych tajemnicach.

Przekonywał, że Maryja i św. Józef są nierozłączni. - Bóg wybrał Maryję i Józefa, żeby byli małżonkami i rodziną Jezusa, naszego Zbawiciela. Tych dwoje jest razem w zamyśle zbawczym Boga. Niech Maryja i św. Józef wezmą każdego z nas za ręce, tak jak na tym obrazie za ręce biorą Jezusa, i poprowadzą do Jezusa, do Boga, do zjednoczenia z Bogiem. Gdy skończy się to życie tutaj na ziemi niech nas Maryja i Józef zaprowadzą do Boga i to będzie radość, to będzie szczęście, to będzie niebo – mówił bp Napierała.

Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa bp Stanisław Napierała i krajowa animatorka Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego Urszula Strynowicz zawierzyli św. Józefowi i Matce Bożej Gietrzwałdziej koła Żywego Różańca z diecezji kaliskiej i Wspólnoty Nieustającego Różańca z całej Polski.

Wieczorem wierni uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. O godz. 22.00 sprawowana była Msza św. w intencji papieża, biskupów, kapłanów, o uświęcenie duchowieństwa, o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz w intencji Konferencji Plenarnych Episkopatu w Polsce. Po Eucharystii odbyła się całonocna adoracja przed Najświętszym Sakramentem.

Triduum zakończyło się w niedzielę Mszą św. o godz. 6.30 sprawowaną w intencji rodzin. Po Eucharystii odbyło się wspólne śniadanie dla wszystkich uczestników.

W Triduum Różańcowym uczestniczyli kapłani, opiekuni i zelatorzy kół Żywego Różańca oraz członkowie Wspólnot Nieustającego Różańca z różnych regionów Polski.

Organizatorem trzydniowej modlitwy w Kaliszu był ks. Alfred Berlak, diecezjalny duszpasterz Wspólnot Żywego Różańca.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła