TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 16 Czerwca 2024, 06:51
Dziś 14°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 13:33 20.01.2024

Chcemy spotkać się z naszymi braćmi i siostrami z innych Kościołów chrześcijańskich, aby modlić się o upragnioną przez wszystkich jedność – mówi biskup kaliski Damian Bryl, który zachęca do uczestnictwa w nabożeństwach z okazji Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwo centralne odbędzie się 20 stycznia w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

Przed nami kolejny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który trwa od 18 do 25 stycznia pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga... a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27). - Dotychczasowe spotkania pokazały nam jak ważne jest, żebyśmy dążąc do jedności, najpierw chcieli spotkać się, być razem, wzajemnie słuchać, rozmawiać, a przez to poznawać wspólnoty i to wszystko co nosimy w naszych sercach – powiedział KAI bp Damian Bryl.

Duchowny zaznaczył, że istotą tego Tygodnia jest modlitwa. - Wierzymy, że twórcą jedności zawsze jest Boży duch i dlatego istotą tego Tygodnia jest modlitwa w różnych Kościołach, prowadzona w różnym klimacie, ale modlitwa, czyli razem ufnie wołamy do Boga o dar jedności. W Kaliszu centralnym wydarzeniem będzie spotkanie w katedrze, ale także zapraszamy do innych wspólnot chrześcijańskich naszego miasta i okolicy. Wierzymy, że spotkania, rozmowy, wzajemne słuchanie, a nade wszystko modlitwa przybliżają nas do siebie, a nade wszystko do Jezusa i to jest najlepsza droga do jedności – podkreślił biskup kaliski.

Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan rozpocznie się 18 stycznia o godz. 17.00 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Żychlinie k. Konina.

Następnego dnia zaplanowano nabożeństwo o godz. 17.00 w Kościele Polskokatolickm w Strzyżewie.

Nabożeństwo centralne pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla odbędzie się 20 stycznia o godz. 18.30 w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

Dzień później o godz. 16.00 rozpocznie się modlitwa w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Kaliszu.

22 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo w Kościele Bożym w Chrystusie w Kaliszu.

23-25 stycznia wierni będą modlić się w kościołach i wspólnotach.

W oktawie Zesłania Ducha Świętego zaplanowano modlitwę w Kościele Starokatolickim Mariawitów w Sobótce.

Organizatorami nabożeństw ekumenicznych są Diecezja Kaliska i kaliski oddział Polskiej Rady Ekumenicznej.

Tekst za: KAI
Fot. depositphotos.com

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła