TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Cypriana, Justyny, Łucji 27 Września 2023, 00:03
Dziś 18°C
Jutro 27°C
Szukaj w serwisie

Śluby wieczyste Sióstr Nazaretanek, czyli Wesele w Nazarecie...

Maria Cieślak Maria Cieślak 13:50 14.08.2021

Trzy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświetszej Rodziny z Nazaretu Prownicji Warszawskiej złożyły śluby wieczyste. Uroczystość miała miejsce w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

O godz. 10.00, pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla rozpoczęła się Eucharystia. Znaczenie Ślubów wieczystych przypomniały słowa komentarza:

Tego dnia śluby wieczyste złożyły Siostra Emma Zdybel, Siostra Veritas Cebernik i Siostra Anastazja Wasilewska.

Bp Damian Bryl rozpoczynając swą refleksję nad Słowem Bożym powiedział:

Dzisiaj w świecie i w Kościele, potrzeba nam świadectwa ludzi oddanych jednoznacznie Bogu – mówił dalej Ksiądz Biskup.

Pasterz Kaliski wspomniał na zakończenie homilii słowa bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu:

Po homilii miały miejsce obrzędy złożenia ślubów wieczystych. Na ich zakończenie przełożona prowincjalna Prowincji Warszawskiej, s. Teofania Migowska, w uroczysty sposób oświadczyła o pełnym włączeniu nowych profesek do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodzin z Nazaretu:

Przed Błogosławieństwem wybrzmiały słowa podziękowania, które Siostry Emma, Veritas i Anastazja skierowały w stronę rodziców, księdza Biskupa Damiana i zgromadzonych kapłanów, w stronę Siostry Prowincjalnej, sióstr formatorek i sióstr przełożonych, całej wspólnoty Sióstr Nazaretanek, chóru nazaretańskiego pod kierownictwem s. Ancilli oraz w stronę wszystkich obecnych na Eucharystii.

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła