TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Racheli, Sławy, Teofila 02 Października 2022, 15:54
Dziś 14°C
Jutro 11°C
Szukaj w serwisie

Tydzień misyjny razem z Radiem Rodzina Diecezji Kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:00 25.10.2021

Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy - pod tym hasłem w dniach 24-30 października w Kościele w Polsce przeżywamy Niedzielę Misyjną i następujący po niej Tydzień Misyjny. 

Zachęcamy do przeżywania Tygodnia Misyjnego razem z Radiem Rodzina Diecezji Kaliskiej:

8.25  - modlitwa godzinkami i litanią do św. Józefa w intencji misjonarzy,

15.00  - koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieł misyjnych,

15.40 - wypowiedzi księży pochodzących z Afryki, którzy studiują w Polsce na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie (nasi goście opowiadają m.in. o sytuacji religijnej w swoim kraju),

19.30 - modlitwa różańcowa w intencji misjonarzy.

Księża z Afryki, którzy studiują w Polsce na UKSW w Warszawie w Roku Świętego Józefa przybyli w pielgrzymce do Narodowego Sanktuarium Świętego Jozefa w Kaliszu. Kapłani przyjechali do Kalisza na zaproszenie "Misji Kalisz", której celem jest promocja działalności misyjnej Kościoła, w tym przekazywanie informacji, zachęty do modlitwy i przeprowadzanie zbiórek pieniężnych na rzecz działalności misyjnej Kościoła oraz chrześcijan prześladowanych za wiarę.

Ks. Piotr Przybył, diecezjalny referent ds. misji wskazuje, jaki jest cel wizyty oraz opowiada o działalności diecezji kaliskiej na rzecz misji:

Referent ds. misji w diecezji kaliskiej omawia propozyjce medialne, które zostały przygotowane na Tydzień Misyjny:

Więcej o wizycie księży stypendystów w Kaliszu mówi ks. prof. UKSW dr hab. Wojciech Kluj:

Koordynator "Misji Kalisz" Kamila Krytowska z kaliskiej WŻCh wyraża wielką radość z obecności księży studentów w Kaliszu:

Od niedzieli trwa w Polsce 95. Światowy Tydzień Misyjny. Zakończy się on w sobotę, 30 października. Towarzyszy mu hasło: Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy. Ma on jeszcze raz uświadomić nam, że każdy, kto świadomie przeżywa swoją wiarę i pragnie żyć według wskazań Ewangelii, winien również dzielić się swoją wiarą z innymi.

Tekst, zdjęcia i audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła