TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Bernarda, Eryki, Rajmunda 09 Lutego 2023, 13:34
Dziś 3°C
Jutro 2°C
Szukaj w serwisie

Dziękczynienie za beatyfikację i wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w Skalmierzycach

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 10:17 09.12.2021

Bł. kard. Stefan Wyszyński chce dziś nam powiedzieć, żebyśmy bardziej kochali Matkę Bożą, mieli do Niej więcej miłości – mówił biskup Łukasz Buzun w Sanktuarium Maryjnym w Skalmierzycach. Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej uroczyście wprowadził do skalmierzyckiej świątyni relikwie Prymasa Tysiąclecia i dziękował za jego beatyfikację.

Parafia do uroczystości przygotowywała się duchowo poprzez adwentowe rekolekcje - mówi ks. kan. Sławomir Nowak, proboszcz i kustosz Sanktuarium w Skalmierzycach:

W homilii bp Łukasz Buzun przypomniał o tajemnicy dnia, czyli przeżywanej w całym Kościele uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP:

Wielki czciciel Bożej Rodzicielki bł. kard. Stefan Wyszyński dziś chce nam powiedzieć, byśmy kochali Maryję - akcentował bp Buzun:

Dalej bp Łukasz porównywał Sanktuarium w Skalmierzycach do „szkoły Matki Bożej”:

Homilię bp Łukasz zakończył modlitwą do Matki Najświętszej autorstwa Prymasa Tysiąclecia:

Przed wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem ku czci Pani Skalmierzyckiej, bp Łukasz Buzun wręczył nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. Konkurs był poświęcony osobie Kardynała Wyszyńskiego.

Po zakończonej Eucharystii odbył się spektakl inspirowany życiem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego pt. „Życie jest większe od legend” w wykonaniu Teatru A z Gliwic:

- mówił ks. kan. Sławomir Nowak, kustosz Sanktuarium w Skalmierzycach.

Uroczystości dziękczynne za beatyfikację bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w diecezji kaliskiej w 2022 roku odbędą się w Sanktuariach Maryjnych: w Żegocinie – 22 maja, Tursku – 5 czerwca, Golinie – 16 lipca i w Lutyni – 15 sierpnia.

 Tekst, audio i zdjęcia: Tomasz Klimowicz/Radio Rodzina Kalisz

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła