TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 07:27
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

17:10 20.03.2023

Nasze Sanktuarium jest szczególnym miejscem, gdzie doświadczamy bliskości, opieki i troski św. Józefa. Chcemy dzisiaj przeżyć ten czas w bliskości świętego patrona, chcemy mu dziękować, że z nami jest i oręduje za nami i chcemy z wiarą wołać do niego, aby dalej otaczał swoją troską wszystkie nasze sprawy - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas Mszy świętej sprawowanej z okazji uroczystości odpustowej św. Józefa, Oblubieńca NMP w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Przed rozpoczęciem Mszy świętej do wiernych zwrócił się ks. Prałat dr Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa:

Na wstępie Eucharystii bp kaliski Damian Bryl przedstawił intencje dzisiejszego spotkania:

W głoszonej homilii ordynariusz diecezji kaliskiej zachęcał wiernych do dziękczynienia za wszelkie łaski otrzymane za wstawiennictwem świętego patrona:

Dalej, odwołując się do słów św. Jana Pawła II, podkreślił, czego możemy uczyć się od św. Józefa:

Celebrans zauważył do czego zaprasza nas Pan Bóg:

Kaznodzieja mówił także, że św. Józef jest wzorem posłuszeństwa, jest człowiekiem głębokiej wiary:

Po komunii św. bp kaliski Damian Bryl wraz z bp pomocniczym Łukaszem Buzunem udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby zawierzyć całą ojczyznę, Kościół, diecezje kaliską, duchowieństwo oraz wiernych pod szczególną opiekę św. Józefowi.  

Tegoroczna uroczystość ku czci św. Józefa odbyła się w poniedziałek 20 marca, ze względu na przypadającą dzień wcześniej niedzielę Wielkiego Postu.

Tekst, audio i zdjęcia: Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła