TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anicety, Klary, Rudolfina 18 Kwietnia 2024, 02:33
Dziś 1°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Opiekuna Zbawiciela w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Katarzyna Łakomiak Katarzyna Łakomiak 13:52 19.03.2024

Być człowiekiem wiary na wzór św. Józefa to zgodzić się, że Bóg ma zawsze najlepsze rozwiązanie. Nie rozumiemy, ale ufamy i przyjmujemy Boży plan wobec nas - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas Mszy świętej sprawowanej z okazji uroczystości odpustowej św. Józefa, Oblubieńca NMP i Opiekuna Zbawiciela w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Na wstępie Eucharystii biskup kaliski Damian Bryl podkreślił charakter dzisiejszej uroczystości i zachęcił do powierzenia własnych intencji, a także naszej diecezji i Ojczyzny opiece św. Józefa:

W homilii ordynariusz diecezji kaliskiej wskazał na znaczenie Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, jako miejsca szczególnego spotkania, gdzie uczymy się od św. Józefa jak słuchać Boga:

Kaznodzieja nazywając św. Józefa ,,Patronem otwartego serca” zaznaczył, że należy go naśladować w głębokiej ufności wobec planu Boga dla naszego życia:

Biskup Damian Bryl zachęcał ponadto, aby w zapatrzeniu w przykład naszego Patrona, zawsze troszczyć się o osobistą relację z Bogiem:

Kaznodzieja podkreślił także, że św. Józef jest szczególnym nauczycielem wierności Bogu, ale i troski o drugiego człowieka:

Po komunii św. biskup kaliski Damian Bryl wraz z biskupem pomocniczym Łukaszem Buzunem i kapłanami udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie zawierzono diecezję kaliską opiece św. Józefa i odmówiono litanię ku jego czci:

Pielgrzymi licznie wypełnili Narodowe Sanktuarium św. Józefa.

Uroczystość uświetniła orkiestra dęta „Gród nad Prosną” pod batutą Jacka Kapitaniaka.

Tekst, audio: Katarzyna Łakomiak-Korach/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła