TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 02 Grudnia 2023, 23:07
Dziś -1°C
Jutro -2°C
Szukaj w serwisie

Suma odpustowa w Diecezjalnym Sanktuarium NMP w Skalmierzycach

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 18:01 15.08.2022

Dziś patrząc w Niebo podziwiamy wybranie Maryi, Jej pokorę, uniżenie i wyniesienie do chwały - mówił w Diecezjalnym Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Skalmierzycach biskup Jan Zając. Biskup senior archidiecezji krakowskiej przewodniczył dziś Mszy św. odpustowej z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP.

Na początku Eucharystii sprawowanej przy ołtarzu polowym czcigodnego gościa oraz licznie zgromadzonych parafian i pielgrzymów powitał ks. kan. Sławomir Nowak, kustosz Sanktuarium w Skalmierzycach:

Następnie główny celebrans przedstawił intencje modlitwy:

Swoją homilię ks. biskup poświęcił osobie Maryi. Jak mówił – Dziś Matka Boża przychodzi do nas jako Wniebowzięta Matka nadziei, Matka Zwycięska, Miłosierdzia i Zielna:

Wszyscy jesteśmy na drodze prowadzącej do Nieba – kontynuował kaznodzieja. Zachęcał, aby spoglądając na cudowny obraz Pani Skalmierzyckiej kontemplować tajemnicę Wniebowzięcia Maryi:

Pozwólmy się wziąć w objęcia Matki, wszystko co dotyczy naszego życia leży w Jej Sercu – zauważył biskup. Swoją homilię zakończył słowami modlitwy:

Po komunii świętej odbyła się procesja Eucharystyczna dookoła świątyni. Wcześniej biskup Jan poświęcił kwiaty i wieńce żniwne. Następnie głos zabrał kustosz sanktuarium ks. kan. Sławomir Nowak:

Tradycyjnie uroczystości odpustowe w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Skalmierzycach poprzedziły tygodniowe rekolekcje, które w tym roku poprowadził ks. Stanisław Gawlicki COr.

Tekst, audio i zdjęcia: Tomasz Klimowicz/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła