TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anety, Leokadii, Wiesława 09 Grudnia 2023, 16:27
Dziś 2°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

Uroczystości w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 08.04.2018

Obchody Święta Miłosierdzia Bożego miały miejsce w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu. Sumie Odpustowej przewodniczył Biskup Senior Stanisław Napierała.    

W homilii Biskup Stanisław Napierała przypomniał krótko historię kultu Bożego Miłosierdzia. Podkreślił także, że Miłosierdzie jest darem, które przerasta zrozumieniem ludzki umysł. Zaznaczył, że Boże Miłosierdzie jest nieskończone, a zdroje Bożej Miłości mogą dotknąć każdego, kto się na tę miłość otworzy. Akcentując, że Boże Miłosierdzie było zawsze, a jedynie podkreślono jego znaczenie, Biskup Stanisław Napierała w ciekawy sposób ukazał postać Matki Bożej w przestrzeniach Miłosierdzia. Zachęcał ponadto do radowania się z czasu naznaczonego szczególnymi łaskami i obecnością Jezusa Zmartwychwstałego.

W uroczystościach wzięli udział Kustosz Sanktuarium o. Andrzej Lemiesz i ojcowie jezuici, Ks. Prałat Adam Modliński, proboszcz parafii św. Mikołaja w Kaliszu,  Ks. kan Eugeniusz Synowiec, kapelan Ks. Biskupa, Siostry Zakonne, przedstawiciele władz Miasta, czciciele Miłosierdzia Bożego.

Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego to jedno z dwóch miejsc w Kaliszu, gdzie szczególnie czci się Boże Miłosierdzie. Sanktuarium zostało ustanowione w 1998 roku, wtedy jako jedyne na świecie Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego. Tutaj, u Ojców Jezuitów, znajduje się Obraz Jezusa Miłosiernego, tzw. "drugi pierwowzór", wykonany według wskazówek Błogosławionego ks. Michała Sopoćki. Obraz ten, dzięki staraniom o. Zdzisława Pałubickiego, znalazł się w Kaliszu w 1993 roku.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła