TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Delfiny, Marii, Wirginiusza 08 Grudnia 2023, 06:18
Dziś -2°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

VI Ostrowskie Misterium Męki Pańskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 19:08 14.04.2019

Dramat Jezusa czy może mój własny…? Wydarzyło się to ponad dwa tysiące lat temu czy może rozgrywa się każdego dnia od nowa? Na te i na wiele innych pytań próbowali sobie odpowiedzieć uczestnicy Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w Ostrowie Wlkp.

To już niemal tradycja, że od sześciu lat Ostrowianie i nie tylko, gromadzą się w Parku Miejskim, by wspólnie przeżyć Dramat Jezusa, który rozegrał się wieki temu. Jednak w tym roku wszystkie sceny połączone były z obrazami ze współczesności, w których każdy mógł odnaleźć siebie. I tak na dobra sprawę trzeba zadać sobie pytanie czy ta tragedia dotyczyła Jezusa czy nas samych.

Mimo pogody widzów nie brakowało. Deszcz i niska temperatura jeszcze bardziej podkreśliły wagę i potęgę tego, co Jezus dla nas zrobił. W misterium wzięło udział blisko 200 aktorów, którzy swoje role ćwiczyli od kilku miesięcy. Niektórzy z nich biorą udział w tym przedsięwzięciu od samego początku, bo jak sami mówią są to dla nich najlepsze rekolekcje wielkopostne.

Ostrowskie Misterium Męki Pańskiej jest największym plenerowym wydarzeniem w południowej części Wielkopolski.

W wigilię Niedzieli Palmowej wychodzimy razem z Jezusem w Jego ostatnią drogę. Idziemy Jego śladami do Ogrójca, słyszymy na własne uszy jak na sądzie wołają „Precz, ukrzyżuj Go!”, widzimy z bliska jak Piłat umywa ręce… To jest doświadczenie Męki dotykające głębi naszej duszy – mówi Nicoletta Olejniczak, rzecznik prasowa ostrowskiego Misterium.

Organizatorem jest parafia konkatedralna w Ostrowie Wielkopolskim, a reżyserem i odtwórcą roli Chrystusa jest ks. Dariusz Brylak, proboszcz parafii św. Augustyna w Kostowie.

Zdjęcia: Maksym Puchalski/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła