TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Benity, Maksymiliana, Teodozji 30 Maja 2024, 02:25
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

VIII Festiwal Abba Pater w Kaliszu

Katarzyna Łakomiak Katarzyna Łakomiak 15:59 05.08.2019

Biskup kaliski Edward Janiak przewodniczył Mszy św. podczas Festiwalu Abba Pater, który zgromadził rzesze wiernych. W ramach wydarzenia odbył się wielki Koncert Uwielbienia, a świadectwem ze swojego życia podzielił się Marcin Zieliński.

Odpowiadając na wezwanie Boga, który powiedział siostrze Eugenii Ravasio: „Pragnę, żeby jeden dzień lub przynajmniej jedna niedziela była poświęcona dla uczczenia Mnie w szczególny sposób pod imieniem Ojca całej ludzkości” w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na „wskrzeszenie” Festiwalu Abba Pater, który do 2012 r. odbywał się w Kaliszu i co rok gromadził sporą liczbę uczestników. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Tak pojawiło się w nas marzenie, by to kontynuować. Czemu nie zrobić czegoś na wzór wielkich koncertów uwielbienia ze Stanów Zjednoczonych? Marzyliśmy i oddawaliśmy to wszystko Ojcu i widzimy, jak On pomału to wszystko prowadzi i błogosławi – powiedział jeden z organizatorów festiwalu ks. Paweł Gomółka. Festiwal składał się z trzech części.

W pierwszej części świadectwem spotkania Boga podzielił się Marcin Zieliński - lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana”, która działa przy parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. Drugą część stanowiła Msza św., której przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak. W homilii o. Tomasz Nowak wskazywał na relację człowieka z Panem Bogiem. – Musimy przyjść z pustymi rękami i pustym sercem, aby przyjąć od Boga Ojca łaskę – zaznaczył przeor klasztoru dominikanów w Łodzi. Podkreślał, że w relacjach między ludźmi bardzo ważna jest modlitwa. – Dobry Ojcze uczyń nam taką łaskę, żeby drzwi naszego serca zawsze były dla Ciebie otwarte, żebyśmy o Tobie pamiętali i żebyśmy Cię zawsze zapraszali do wielkich i małych spraw – mówił kaznodzieja. W swoim słowie biskup akcentował, że sakramenty święte umacniają człowieka. - Pan Bóg jest miłosierny i nikogo nie przekreśla. Bóg Ojciec kocha wszystkich ludzi, a odnośnikiem naszej miłości do Boga jest zachowywanie przykazań Bożych. Dzisiaj ludzie często zachowują się jak w markecie, że biorą z półki to co się podoba, ale w sakramentach świętych tak nie można przebierać. Każdy sakrament jest bardzo ważny, bo z tych sakramentów płynie łaska – przekonywał ordynariusz diecezji kaliskiej.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: Katarzyna Łakomiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła