TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Bernarda, Eryki, Rajmunda 09 Lutego 2023, 14:01
Dziś 3°C
Jutro 2°C
Szukaj w serwisie

W drugim dniu pielgrzymowania sycowska grupa żółto-zielona odpoczywała w Szymonkowie

Adam Szymański Adam Szymański 20:48 10.08.2022

Pielgrzymi grupy żółto-zielonej z Sycowa są już drugi dzień na pątniczym szlaku. Pierwsze etap w tym dniu prowadził do Szymonkowa, gdzie od lat grupa korzysta z gościnności mieszkańców i proboszcza parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Żółto-zieloni podążają na Jasną Górę już po raz dwudziesty trzeci. Przewodnikiem grupy jest ks. Jakub Bogacki, wikariusz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie, a ojcem duchownym ks. kan. Adam Gmerek, proboszcz parafii pw. MB Częstochowskiej w Sycowie, który przewodniczył Eucharystii odprawionej dla pątników w szymonkowskim kościele. W grupie, duchową pomocą służą także inni kapłani: ks. Rafał Kopis, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie i ks. Andrzej Szulc proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Biskupicach. Do Maryi z sycowską grupą podąża także siostra Mariola ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

Po odpoczynku i posiłku w świetlicy wiejskiej, żółto-zieloni wyruszyli w dalszą drogę prowadzącą m.in. przez rezerwat przyrody w Szymonkowie.

Tekst i zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła