TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2023, 04:55
Dziś -3°C
Jutro -3°C
Szukaj w serwisie

W Kaliszu zebrała się Rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Maria Cieślak Maria Cieślak 12:43 11.03.2023

„Czas Wielkiego Postu to czas spotkania z Prawdą, którą objawia Jezus, to czas czynienia naszego życia bardziej zgodnym z tym, co stało się z nami na Chrzcie Świętym” – mówił biskup kaliski Damian Bryl w homilii wygłoszonej podczas Eucharystii otwierającej Zebranie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej.

O celu spotkania, które miało miejsce 11 marca b.r. w Ośrodku Caritas „Imbir” w Kaliszu, opowiedział Robert Lis, prezes Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej:

Prezes Zarządu wspomniał także, czym jest Rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej:

Biskup Damian na początku swej homilii przypomniał o trzech wymiarach Wielkiego Postu: wymiar wezwania do nawrócenia i przemiany, wymiar pasyjny oraz wymiar chrzcielny:

Na początku Wielkiego Postu – mówił dalej Ksiądz Biskup - liturgia wzywa nas do przyjrzenia się temu, w jakim stopniu tajemnica Męki i Zmartwychwstania Chrystusa, czyli Tajemnica Chrztu Świętego, rezonuje w nas w codzienności. Ordynariusz Kościoła Kaliskiego nawiązał także szeroko do proklamowanej wcześniej przypowieści o Miłosiernym Ojcu (Łk 15, 1-3.11-32):

Akcja Katolicka w Polsce działa na zasadach i prawach stowarzyszenia. Jak czytamy w statucie stowarzyszenia jego celem jest „pogłębianie formacji chrześcijańskiej oraz organizowanie bezpośredniej współpracy katolików świeckich z hierarchią kościelną w prowadzeniu misji apostolskiej Kościoła”:

 - mówił dalej pan Robert Lis. Prezes Diecezjalnego Instytut Akcji Katolickiej patrzy z nadzieją w przyszłość, jeśli chodzi o działalność stowarzyszenia w diecezji kaliskiej:

Na zebraniu Rady byli obecni także asystenci kościelni Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej: ks. prałat Stanisław Tofil, ks. kan. Jarosław Gzik, oraz ks. Marcin Jurga, a także asystent diecezjalny Akcji Katolickiej, ks. prałat Sławomir Kęszka.

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła