TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 10:44
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

W Mikorzynie powstaje Fundacja św. Idziego...

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 13:29 25.03.2023

Wierzymy, że to Pan Bóg inspiruje nas do tego, żebyśmy tę troskę o życie podjęli, bo to najpiękniejsza droga, jaką możemy obrać, by przeciwstawić się złu – mówił ks. Witold Kałmucki podczas Eucharystii sprawowanej w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie. Msza św. zainaugurowała działania związane z tworzącą się Fundacją św. Idziego.

U progu Eucharystii głos zabrał ks. Witold Kałmucki:

W homilii kustosz mikorzyńskiego sanktuarium zwrócił uwagę na uzdrawiające działanie Jezusa w kontekście rodzicielskiej relacji między Bogiem a człowiekiem:

Nawiązując do liturgii słowa ks. Witold zasygnalizował, iż to, co w ludzkich oczach zdaje się być niemożliwym, wcale nie jest takim dla Boga:

Przed zakończeniem Mszy św. ks. Witold Kałmucki razem ze zgromadzonymi w świątyni wiernymi powierzyli św. Idziemu wszystkie inicjatywy, które planują podjąć w związku z obroną życia:

Kolejnym punktem spotkania była zapowiedź zbliżającej się inauguracji Fundacji św. Idziego. W związku z tym przedsięwzięciem wiąże się szereg inicjatyw, związanych z ochroną życia, ale także troski o rodzinę i jej prawidłowe funkcjonowanie.

Podczas wydarzenia mgr Anna Dziuba-Marzec wygłosiła prelekcję dotyczącą naprotechnologii.

Więcej o wydarzeniu mówi ks. Witold Kałmucki:

Jak się okazuje – św. Idzi fascynuje wielu wiernych, m.in. Jarosława Jędreckiego, będący głównym pomysłodawcą Centrum Naprotechnologii, które – jak wierzymy – już niedługo na terenie Mikorzyna powstanie:

Pan Jarosław wspomniał o specyfice dzieła, będącego opoką dla rodzin borykających się z problemem niepłodności, lecz nie tylko:

Życzymy, by św. Idzi czuwał nad mikorzyńskim przedsięwzięciem i nad wszystkimi osobami, zaangażowanymi w to piękne dzieło.

Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła