TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Nory, Stefana 16 Sierpnia 2022, 05:51
Dziś 18°C
Jutro 30°C
Szukaj w serwisie

Wakacje z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 16:07 25.07.2022

Wakacje to czas, w którym znacznie łatwiej zaplanować sobie wolną chwilę. Często są to jedynie pozory, ale kiedy ma się doskonałą ofertę w zasięgu ręki zdecydowanie łatwiej znaleźć motywację, by wyruszyć w podróż – zwłaszcza w muzycznym wydaniu.

Redakcja Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej we współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu pragnie zaprosić wszystkich słuchaczy i sympatyków naszej rozgłośni do wzięcia udziału w konkursach, które w najbliższym czasie będą odbywać się systematycznie na antenie naszego radia.  

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu to jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych w Polsce i jedna z najlepszych sal koncertowych w tej części Europy. Zwycięzcy radiowych konkursów będą mieli okazję zanurzyć się w tym fonograficznym oceanie, bowiem NFM przekazuje po 2 podwójne bilety konkursowe na każdy z seansów w ramach Kina organowego NFM:

28.07.2022 Nosferatu – symfonia grozy | Kino organowe NFM

www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/9401 

10.08.2022 Gabinet doktora Caligari | Kino organowe NFM

www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/9402 

18.08.2022 Zmęczona śmierć | Kino organowe NFM

www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/9403 

Czym właściwie jest kino organowe?
Otóż w Narodowym Forum Muzyki to przede wszystkim spotkania z kinematografią lat dwudziestych zeszłego stulecia oraz muzyką improwizowaną na żywo. Nieme kadry kultowych filmów z pogranicza science-fiction, horroru i fantastyki wzbogaci monumentalny tembr organów, przy których zasiądą znamienici polscy artyści.

Stolica Województwa Dolnośląskiego jest pięknym miastem i w dodatku nie aż tak odległym, dlatego warto skorzystać z tej sposobności, że Narodowe Forum Muzyki zaprasza nas do swego gmachu, by – być może – obudzić w sobie uśpionego melomana. Nawet Jonathan Sutherland twierdził, że wizyta we Wrocławiu bez odwiedzenia Narodowego Forum Muzyki byłaby czymś podobnym do podróży do Rzymu z pominięciem Bazyliki św. Piotra, dlatego jeśli czujecie, że to propozycja dla Was – skorzystajcie, a na pewno nie pożałujecie.

Tekst: Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu & Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcie: Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu/https://www.nfm.wroclaw.pl/ 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła