TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anatola, Leszka, Tamary 03 Czerwca 2023, 17:29
Dziś 19°C
Jutro 19°C
Szukaj w serwisie

Wakacyjne Akcje Poboru Krwi w naszej diecezji

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 05.08.2018

W niedzielę, 5 sierpnia 25 osób oddało krew podczas akcji zorganizowanej przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu oraz Parafię pw. Opatrzności Bożej w Kaliszu. Udało się uzyskać ponad 11 litrów tego bezcennego leku.

Okres wakacji to czas, gdy w Polsce brakuje krwi i docierają do nas dramatyczne apele z prośbą o jej oddawanie. Dlatego też Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu już od kilku lat organizuje otwarte akcje poboru krwi.

Mieliśmy okazję obserwować przebieg takiej akcji przy Parafii pw. Opatrzności Bożej w Kaliszu. Tradycyjnie po oddaniu krwi na każdego dawcę oprócz „obowiązkowego” zestawu czekolad czekał przygotowany przez organizatorów drobny upominek oraz okolicznościowe podziękowanie. Największą nagrodą jest jednak dla krwiodawców możliwość podzielenia się cząstką siebie z ludźmi, którzy na ten lek czekają.

Informacje na temat akcji i spraw związanych z możliwością oddania krwi na stronie: www.krwiodawstwo.kalisz.pl

Więcej na temat wakacyjnych Akcji Poboru Krwi w naszym regionie, a także o idei honorowego krwiodawstwa w rozmowie z p. Januszem Sibińskim. Zapraszamy do słuchania.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła