TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 11:23
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Warsztaty medialne "Nowe widnokręgi" w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 14:28 24.04.2019

Nowe widnokręgi- zrozumieć media - pod takim hasłem, 24 kwietnia br.  w Wyższym Seminarium Duchowym przy ulicy Złotej w Kaliszu, odbyły się warsztaty edukacyjne dla młodzieży. Zajęcia zostały poprowadzone przez wykładowców i szkoleniowców Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz przez redaktorów, dziennikarzy, montażystów i operatorów z Radia Maryja i TV TRWAM.

Podczas 245 minutowych zajęć, uczniowie ze Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Kaliszu, oraz Zespołu Szkół Technicznych Diecezji kaliskiej poznali czym jest informacja i jak ją przekazywać, oraz jak należy ją odbierać. W trakcie przerwy mogli obejrzeć wnętrze wozu satelitarnego i skorzystać z różnych medialnych urządzeń. Młodzież poznała prace w telewizji poprzez użycie technologii green box. Zostały także przedstawione efekty, które powodują dane emocje u widza podczas filmu, a także rola ustawienia światła, charakteryzacji i cienia podczas transmisji. Dzięki temu uczestnicy zapoznali się z montażem różnorodnych scen, w danym momencie. Uczniowie mieli do czynienia ze zmianą wysokości, tempa i montażu dźwięku. Ostatnia część zajęć miała na celu nauczenie młodzieży odróżniania informacji od opinii, perswazji od manipulacji i propagandy.

Według uczestników spotkanie było bardzo ciekawe i warte polecenia. Prowadzący spisali się ,,na medal”, prowadząc warsztaty w ciekawy sposób dla uczestników.

Tekst: Amelia Jangas, Katarzyna Kociok
Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła