TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Nory, Stefana 16 Sierpnia 2022, 06:48
Dziś 18°C
Jutro 30°C
Szukaj w serwisie

Warsztaty Muzyki Liturgicznej we wrześniu w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:06 03.08.2022

Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w dniach: 9, 10 , 11 września w Technikum im. św.Józefa w Kaliszu. 

Warsztaty poprowadzą wybitni kompozytorzy muzyki liturgicznej, znani i cenieni na całym świecie, Panowie: Paweł Bębenek i Piotr Pałka.  

Temat warsztatów „Wybrani przez Boga” ma zwrócić naszą uwagę i przybliżyć do Świętej Rodziny: Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa, którzy do końca zaufali Bogu, przyjęli Słowo Wcielone – Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Podczas warsztatów, m.in., swoją premierę będą miały utwory, które panowie kompozytorzy przygotowali na ubiegłoroczne obchody Roku Świętego Józefa. 

Mamy wyjątkową okazję nauki śpiewu od jednych z najlepszych kompozytorów muzyki liturgicznej w Polsce. 

Warsztaty rozpoczną się w piątek, 9.września o godz. 16.00 od mszy świętej w kaplicy kaliskiego Seminarium Duchownego.

W sobotę 10.września po całym dniu treningu, o godz.18.00 podziękujemy Panu Bogu za dar wiary i nasze rodziny w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa.

Zwieńczeniem warsztatów będzie Eucharystia w parafii Św. Michała Archanioła w Kaliszu - niedziela 11.września o godz.12.30. 

 

 

Niesamowita charyzma kompozytorów, Ich głęboka duchowość, ale i otwartość na drugiego człowieka, przekładają się na bardzo przystępną oraz przyjazną formę rozwijania i doskonalenia umiejętności wykonania śpiewu liturgicznego. Niezwykłe osobowości prowadzących: Pawła Bębenka i Piotra Pałki sprawiają, iż warsztaty skierowane są zarówno do osób rozpoczynających przygodę ze śpiewem, jak i dla bardziej zaawansowanych wykonawców muzyki sakralnej: członków schol, chórów parafialnych, organistów. Forma warsztatów połączonych z modlitwą Eucharystyczną daje również możliwość przeżycia głębokich duchowych rekolekcji w oparciu o rozwój pasji do muzyki i śpiewu. 

Osoby, które nie będą brały udziału w warsztatach zapraszamy serdecznie do włączenia się we wspólną modlitwę Eucharystyczną każdego dnia, gdzie uczestnicy warsztatów śpiewem twórczości kompozytorów – panów: Pawła Bębenka i Piotra Pałki, będą ubogacali Msze Święte.

Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie Technikum im.św.Józefa, gdzie również za pośrednictwem linku można wypełnić formularz zgłoszenia.

http://www.technikum.kalisz.pl/statut-szkoly/warsztaty-muzyczne.html

Wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: warsztaty.kalisz@gmail.com

Zapraszamy!

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła