TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 09:38
Dziś 22°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Wczasorekolekcje w „Domu im. św. Brata Alberta” w Wojkowie

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 12.07.2017

Już po raz 19 w Albertówce należącej do Parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wojkowie dekanat Błaszkowski – odbywają się wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych. Organizatorami tego spotkania są: proboszcz parafii ks. Ryszard Krakowski i Katolickie Stowarzyszenie Rodzina.

W wakacyjnym spotkaniu trwającym od 9 do 14 lipca uczestniczy 18 podopiecznych i ponad dwa razy tyle opiekującymi się nimi, przeważnie młodych wolontariuszy. Pierwsze dni przeznaczone są w większym stopniu na rekolekcje i czas skupienia, pozostały pobyt ma charakter bardziej wypoczynkowy. Nad sprawami organizacyjnymi czuwa Marta Dionizy, która jest związana z Albertówką już od 14 lat. W programie tego spotkania jest wiele atrakcji, możliwych dzięki pomocy licznych dobrodziejów, jedną z nich jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na Jasną Górę.
Duchową opiekę nad wczasorekolekcjami sprawuje ks. Ryszard Krakowski, który był organizatorem pierwszego spotkania 19 lat temu, a dziś jest proboszczem - gospodarzem miejsca. Myślą przewodnią rekolekcji są słowa św. Brata Alberta: „Bądźmy dobrzy jak chleb”
Ten czas modlitwy i wypoczynku, który dla podopiecznych i ich opiekunów jest radosnym spotkaniem z Bogiem poprzez drugiego człowieka, zakończy niedzielny kiermasz wypieków, przygotowanych własnoręcznie przez uczestników, z którego dochód zasili budżet przyszłorocznego, jubileuszowego, 20 spotkania w Albertówce.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła