TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 10:23
Dziś 27°C
Jutro 21°C
Szukaj w serwisie

Wczasorekolekcje w odolanowskiej OSTOI

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 06.07.2017

Już po raz 22 w parafii pw. św Marcina w Odolanowie spotkali się na wspólnym wypoczynku i modlitwie niepełnosprawni z diecezji kaliskiej, opiekujący się nimi wolontariusze i czuwający nad całością tego dzieła diakoni i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Wakacyjny czas od 1 do 9 lipca - we wspólnocie zawiązanej przez kaliskich kleryków – spędza w tym roku 35 osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Wczasorekolekcje są dla nich najważniejszym punktem letniego wypoczynku, dla wielu, jedyną odskocznią od szarego życia. Organizacją wczasorekolekcji zajmują się w całości przyszli kapłani, a ich działania są możliwe dzięki wielu życzliwym osobom i sponsorom wspierającym finansowo to przedsięwzięcie. – Wspólnota łączy także osoby poświęcające swój wolny czas, by przebywać z niepełnosprawnymi i opiekować się nimi. W tym roku jest tu ponad 40 wolontariuszy.
Organizatorzy przygotowali dla swych podopiecznych wiele atrakcji, jedną z nich będzie wycieczka do Torunia. Opiekę duchową sprawuje głoszący rekolekcje pod hasłem: „Dla Boga nie ma bowiem nic niemożliwego” ks. Mateusz Klaczyński z parafii p.w. św. Floriana w Pleszewie.
W środę do odpoczywających w Odolanowie przybył z pasterską wizytą  biskup Edward Janiak, który przewodniczył Mszy świętej. Słowo Boże podczas Eucharystii wygłosił rektor Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu ks. Piotr Górski:
Spotkanie z biskupem zakończyła uroczysta agapa – braterska uczta, w pięknie udekorowanym przez uczestników namiocie przed budynkiem OSTOI. – Finałowym wydarzeniem będzie niedzielna Suma i wspólny obiad kończący wczasorekolekcje w  Odolanowie.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła