TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 04:37
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

We wspólnocie z Grekokatolikami u Świętego Józefa

Modlitwa za rodziny i w intencji obrony życia człowieka w marcu 2011 roku przybrała bardzo szczególny charakter...

...do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu przybyli Pasterze i wierni z Kościoła Greckokatolickiego, by pokłonić się Patriarsze z Nazaretu i polecić los rodzin greckokatolickich opiece Świętej Rodziny.

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem, które tym razem przybrało formę MOŁEBNIA DO BOGURODZICY - litanijny śpiew został wykonany przez Chór z Legnicy, o którym mowa poniżej.

Kolejno o sytuacji rodziny greckokatolickiej w społeczeństwie polskim mówił Ks. Paweł POTOCZNY, wicekanclerz Kurii Metropolitalnej Przemysko-Warszawskiej, wikariusz parafii archikatedralnej w Przemyślu.

Boskiej Liturgii według Jana Chryzostoma przewodniczył Bp Włodzimierz JUSZCZAK, ordynariusz Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej. Po odczytaniu Ewangelii w języku ukraińskim homilię wygłosił ordynariusz greckokatolicki. Można ją w wersji dźwiękowej wysłuchać korzystając z naszej Fonoteki.

Pod koniec Mszy św. biskupi, kapłani i wierni zebrani w kaliskiej bazylice zawierzyli św. Józefowi wszystkie rodziny.

Bp Stanisław NAPIERAŁA podziękował za wspólną modlitwę i podkreślił, że Kościół Grekokatolików to Kościół męczenników, którzy bardzo wiele cierpieli w okresie stalinizmu.

Liturgię uświetnił Chór Parafii Greckokatolickiej p.w. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Legnicy.Zespół prowadzi Pani Zofia Tyma.

Wszystkie materiały dźwiękowe znajdziecie Państwo TUTAJ
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła