TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 12:27
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Widzę, wierzę, wyruszam - 8. Sztafeta Wiary w Kostowie

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 14:53 11.03.2023

Widzę, wierzę, wyruszam – pod taki hasłem wczesnym rankiem po raz ósmy z Kostowa wyruszyła Sztafeta Wiary. Uczestniczy podczas ponad 40 km drogi rozważali drogę krzyżową Jezusa Chrystusa, zmagając się z własnymi słabościami i zmęczeniem. Dziś pielgrzymi ponadto musieli zmierzyć się z padającym deszczem i śniegiem, silnym wiatrem oraz niską temperaturą.

Sztafeta wiary rozpoczęła się od wspólnej Eucharystii, która była sprawowana o godz. 6:00 rano w kościele parafialnym w Kostowie. Mszy św. przewodniczył ks. Dariusz Brylak, proboszcz parafii pw. Świętego Augustyna w Kostowie oraz pomysłodawca i organizator Sztafety Wiary.

W rozmowie z Radiem Rodzina Diecezji Kaliskiej, ks. Dariusz Brylak podkreśla, że w tym roku szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom za ich świadectwo wiary:

 

Tegoroczna Sztafeta Wiary odbyła się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych:

Pomino złej pogody uczestniczy wyruszyli w drogę i na pewno należy im się szacunek:

Ks. Dariusz Brylak akcentuje, że tegoroczne rozważania drogi krzyżowej są zaczerpnięte z książki ks. dr. Manfreda Deselaers'a:

Organizator Sztafety Wiary podkreśla, że kontekst tegorocznej drogi krzyżowej jest związany z cały czas trwającą wojną na Ukrainie:

Uczestnicy w rozmowie z Radiem Rodzina Diecezji Kaliskiej jednogłośnie stwierdzają, że pogoda nie ma wpływu na ich decyzję wyjścia, bo cel drogi krzyżowej jest znacznie głębszy:

W trudnościach, jakie pojawiają się podczas drogi pomaga obecność Jezusa oraz wsparcie innych ludzi:

Spytaliśmy naszych rozmówców, czego możemy im życzyć na dalszą drogę:

Pątnicy podejmując trud drogi, zmierzali na Górę Krzyża Jubileuszowego pod Ostrzeszowem. Na trasie zostały wyznaczone także kościoły stacyjne: Siemianice (Św. Idzi), Opatów (Św. Florian), Donaborów (Św. Marcin), Świba (Św. Katarzyna), Kierzno (Wniebowzięcie NMP), Mikorzyn (Św. Idzi), Kochłowy (Św. Katarzyna), Parzynów (Św. Mikołaj).

Sztafeta Wiary „Widzę – Wierzę – Wyruszam” to projekt skierowany dla osób, które pragną owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. Uczestnicy Sztafety Wiary podczas drogi mają okazję do głębszego przeżycia misterium Drogi Krzyżowej. Pomysłodawcą i organizatorem Sztafety Wiary jest ks. Dariusz Brylak, proboszcz parafii pw. św. Augustyna w Kostowie.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła