TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jana, Moniki, Wiktora 22 Maja 2022, 00:27
Dziś 12°C
Jutro 15°C
Szukaj w serwisie

Wieczór autorski ks. Bartosza Rajewskiego na temat książki "Zgorszeni Bogiem"

Wiktoria Zielińska Wiktoria Zielińska 20:40 10.05.2022

We wtorek wieczorem (10 maja br.) w Akceleratorze Kultury w Kaliszu miało miejsce spotkanie autorskie z ks. Bartoszem Rajewskim - autorem książki "Zgorszeni Bogiem".

Spotkanie rozpoczęło się recitalem Kornelii Raźniewskiej, studentki Akademii Muzycznej w Poznaniu, solistki Big Bandu "Po godzinach". Po wystąpieniu odbył się wywiad z autorem książki, któremu towarzyszyła Izabela Fietkiewicz-Paszek. Podczas wywiadu publiczność mogła zadawać nurtujące ich pytania, co do książki, ale również wiary. Koniec spotkania dopełnił występ muzyczny studentów z Duszpasterstwa Akademickiego "Na piętrze". Organizatorem spotkania była Akademia Kaliska oraz Fundacja Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu.

Autorem książki jest duchowny katolicki, felietonista, proboszcz polskiej parafii pw. św. Wojciecha na South Kensington w Londynie. Formację kapłańską rozpoczął w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Po trzech latach formacji wyjechał na Florydę, gdzie pracował w Polskiej Misji Katolickiej w St. Petersburgu. Stypendysta Konferencji Episkopatu Włoch na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 2011 w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie. Pracował w parafii pw. św. Jakuba Ap. w Miłosławiu. 27 kwietnia 2018 został Honorowym Obywatelem Gminy Miłosław. Od 1 września 2012 do 31 sierpnia 2014 był wikariuszem w parafii pw. MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Londynie, następnie został mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Londynie.
 
Tekst i zdjęcia: Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła