TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Maja 2023, 05:10
Dziś 8°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Wielkopiątkowy Krzyż Bł. Jana Pawła II w Parafii Stolec

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 04.02.2014

Wielkopiątkowy Krzyż Bł. Jana Pawła II na jedną dobę zagościł w naszej kaliskiej diecezji. Staraniem Ks. Prałata Zbigniewa Stefańskiego obecność tego Znaku i tej szczególnej Relikwii stała się radością wiernycj Parafii pw. św. Wawrzyńca w Stolcu, w dekanacie złoczewskim.

W poniedziałkowy wieczór, 3 lutego 2014 roku, Krzyż przybył do stoleckiej parafii z Wrocławia. Właśnie tego dnia zakończyła się roczna peregrynacja Wielkopiątkowego Krzyża Bł. Jana Pawła II po Archidiecezji Wrocławskiej. Krzyż na jedną dobę proboszczowi Parafii w Stolcu przekazał ks. Prałat Marian Biskup z Wrocławia, który sprawował pieczę nad wędrówką krzyża po ponad 300 parafiach Archidiecezji.

Po uroczytym powitaniu Krzyża, po procesji z trzema krzyżowymi stacjami rozpoczęła się Eucharystia. Modlono się podczas niej w intencjach wiernych stoleckiej parafii. Szczególną jednak intencją była ta za Księdza Biskupa Edwarda, Pasterza naszej Diecezji, który jak pamiętamy, jest szczególnie związany z tą ziemią: właśnie z tej Parafii pochodzili Rodzice Księdza Biskupa, to tam wiele dni, zwłaszcza w dzieciństwie i młodości, u swoich Dziadków spędził nasz Biskup. Modlą się więc wierni ze Stolca - adorując Krzyż Chrystusa - o zdrowie i powrót do pełni sił dla Biskupa Edwarda.

Informację o drugim dniu Nawiedzenia Wilkopiątkowego Krzyża Bł. Jana Pawła II w Parafii Stolec znjdzesz TUTAJ

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła