TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jana, Moniki, Wiktora 22 Maja 2022, 00:17
Dziś 12°C
Jutro 15°C
Szukaj w serwisie

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Stawiszynie

Wiktoria Zielińska Wiktoria Zielińska 17:40 08.05.2022

Chciałbym dzisiaj przypomnieć, że służąc obywatelom, mieszkańcom naszych miast i wsi służycie też Panu Bogu. Przez waszą służbę i oddanie Pan Bóg chce przychodzić do innych, chce okazywać swoją troskę – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas Eucharystii sprawowanej z okazji Wojewódzkiego Dnia Strażaka, która miała miejsce w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie.

Po liturgicznym pozdrowieniu, biskup Damian Bryl przedstawił wiernym intencje, w których została odprawiona Eucharystia. Docenił służbę strażaków na rzecz Ojczyzny:

Na początku homilii Ordynariusz Diecezji Kaliskiej, nawiązując do słów Ewangelii podkreślił wielkość Boga i potęgę Jego pasterskiej pomocy. Zachęcał do modlitwy o otwartość oczu i serc, by móc to właściwie dostrzegać:

Kaznodzieja zauważył jak ważna jest wiara w życiu każdego z nas:

Na koniec homilii bp Damian Bryl odniósł się do pracy strażaków, zwracając uwagę na to jak bardzo jest potrzebna:

Uroczystość Wojewódzkiego Dnia Strażaka rozpoczęła się przemarszem 108 pocztów sztandarowych z rynku do kościoła pw. św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie. Po mszy św. miało miejsce wręczenie odznak zasłużonym strażakom oraz poświęcenie wozów strażackich przez biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

Tekst, audio, zdjęcia: Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła