TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Delfiny, Marii, Wirginiusza 08 Grudnia 2023, 07:05
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

Wręczenie dekretów wikariuszowskich w kaliskiej katedrze

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 20:01 06.06.2023

Niech ludzie doświadczają dzięki wam Miłości Boga – mówił do zebranych księży biskup kaliski Damian Bryl. We wtorkowe popołudnie w prezbiterium katedry kaliskiej zgromadzili się zaproszeni księża, by modlić się wspólnie z biskupem i odebrać dekrety, kierujące ich do pracy w nowych placówkach wikariuszowskich na terenie diecezji kaliskiej.

Wręczenie dekretów poprzedziła wspólna modlitwa Liturgią Godzin, której przewodniczył kanclerz kurii kaliskiej, ks. Marcin Papuziński. W modlitwie uczestniczyli ponadto, ks. Szymon Rybak - kapelan Biskupa Kaliskiego, ks. prał. Adam Modliński – proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Kaliszu.

Biskup Damian zwrócił się do zaproszonych księży odnosząc się do czytania z modlitwy nieszporami:

Następnie kaznodzieja odniósł się do doświadczenia Boga w życiu swoich słuchaczy, jako inspiracji do gorliwego wypełniania posługi pasterskiej:

Ordynariusz diecezji kaliskiej wskazał ogromną rolę posłania kapłanów przez Kościół, oraz wynikającemu z miłości do Chrystusa towarzyszeniu w rozwoju wiary ludzi, do których zostają posłani:

Przed błogosławieństwem bp Damian wręczył księżom dekrety kierujące ich do posługi wikariusza w nowych placówkach. Zmiany wikariuszowskie na terenie diecezji kaliskej  dokonają się dwudziestego piątego sierpnia tego roku. 

Tekst, zdjęcia i audio: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła