TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Augustyna, Kamelii, Lidii 04 Sierpnia 2021, 03:04
Dziś 14°C
Jutro 16°C
Szukaj w serwisie

Wspólnota "Jerozolima" z Poznania na rekolekcjach w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 13:04 16.07.2021

Dziękuję za to, że jesteście. Wasza modlitwa jest promieniująca i to, co robicie jest dla nas ważne – mówił biskup kaliski Damian Bryl do członków Wspólnoty „Jerozolima” z Poznania, którzy w dniach od 10 do 17 lipca br. odbywają swoje letnie rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.

W homilii bp Damian Bryl odwołał się do Ewangelii dnia i zauważył, że faryzeusze to grupa odnowy religijnej, która troszczy się o swoją tożsamość i wierność Prawu stawia na pierwszym miejscu:

 

Kaznodzieja podkreślał, że Jezus chce naszego oddanego serca, a nie zewnętrznej poprawności:

 

Biskup kaliski akcentował, że wierność Prawu nie może nigdy przysłaniać człowieka:

 

Organizatorem rekolekcji jest o. Norbert Oczkowski OP, duszpasterz Wspólnoty „Jerozolima”, który podkreśla wielką wartość wakacyjnych rekolekcji:

 

Rekolekcje prowadzi o. Wojciech Jędrzejewski OP, rekolekcjonista z Łodzi, który w swoich rozważaniach skupia się na Liście św. Pawła do Rzymian:

 

Uczestnicy rekolekcji podkreślają, że modlitewne spotkania zbliżają ich do Boga i pomagają w otwarciu na drugiego człowieka:

 

„Jerozolima” jest wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. Istnieje przy kościele oo. dominikanów w Poznaniu od jesieni 1980 roku. Wspólnotę tworzą ludzie różnych stanów i w różnym wieku. Działania wspólnoty służą wszechstronnemu rozwojowi: duchowemu, psychicznemu i społecznemu poszczególnych członków i mają przygotowywać do podejmowania służby innym ludziom.  

Tekst i audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła