TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 09:27
Dziś 22°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Wyruszyła Wieruszowska Pielgrzymka na Jasną Górę

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 23.08.2017

Już po raz 278 pątnicy z Wieruszowa wyruszyli z kościoła ojców paulinów na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Idźcie i głoście razem z Maryją”.
Do Częstochowy zmierza około 200 osób, a przewodnikiem grupy jest paulin o. Benedykt Pluta. – Przed obliczem Jasnogórskiej Madonny staną 25 sierpnia.
Na trasie pierwszego dnia pielgrzymki, w Parcicach w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, pielgrzymi rokrocznie przeżywają sprawowaną dla nich Mszę świętą – w tym roku pod przewodnictwem biskupa pomocniczego kaliskiej diecezji ojca Łukasza Buzuna, Który dzień wcześniej powrócił z Kazachstanu, by spotkać się z pielgrzymującymi pod skrzydłami paulinów pątnikami. Pielgrzymów i wielu kapłanów uczestniczących w koncelebrowanej Eucharystii przywitał przeor klasztoru w Wieruszowie ojciec Piotr Polek. - Homilię wygłosił bp. Łukasz.
Po Mszy świętej pielgrzymów czekał półgodzinny odpoczynek i poczęstunek w pobliskim parku, a dzisiejszy dzień rozpoczęli o godzinie 6 rano w Wieruszowie od błogosławieństwa w kościele paulinów, skąd wyruszyli  na szlak do NMP, by 25 sierpnia pokłonić się Królowej Polski.
– Następnego dnia wezmą udział w sumie odpustowej ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. – Dzień później wyruszają w powrotną drogę do Wieruszowa, by 29 sierpnia przybyć do Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła