TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 10:26
Dziś 27°C
Jutro 21°C
Szukaj w serwisie

Wyruszyła XX „Mała Pielgrzymka” Sokolniki – Kalisz

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 29.06.2018

Dziś rozpoczęła się dwudziesta już tzw. "Mała Pielgrzymka" z Sokolnik od św. Mikołaja do św. Józefa w cudownym obrazie w Bazylice Kaliskiej,

w której pielgrzymują dzieci, młodzież i rodziny. O godzinie 8 rano pielgrzymi spotkali się z Panem Jezusem uczestnicząc w Mszy świętej, by przed Ołtarzem Pańskim złożyć swe intencje i modlitwy. Jak podkreśla główny organizator pielgrzymki Ks. Michał Świgoniak, pielgrzymów i organizatorów, specjalną opieką otacza ten, przez którego pośrednictwo wznoszą swe modlitwy – Św. Józef Kaliski. Pątnicy pielgrzymują trzy dni. Pierwszy etap kończy się w Dębiczach, drugi w Ołoboku i ten podobno najbardziej się dłuży, gdyż widoczny z oddali kościół bardzo powoli się przybliża, trzeci dzień kończy modlitwa w Narodowym Sanktuarium Św. Józefa.
Choć początkowo pielgrzymka miała charakter dziecięco-młodzieżowy, jednak jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą w ten sposób przeżywać swoje spotkanie z Bogiem – oprócz najmłodszych, uczestniczy w niej dużo młodzieży, ale nie brakuje też osób starszych. W drogę do św. Józefa wyruszyło około 100 osób w większości z Sokolnik i Kalisza. Księdzu Michałowi Świgoniakowi pomaga w drodze Ks. Arkadiusz Wysota.
Pielgrzymów możemy oczekiwać w Bazylice Kaliskiej w niedzielę około godziny 15:30, a o godzinie 16 przed Cudownym Obrazem odprawiona zostanie w ich intencji Msza dziękczynna.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła