TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 23:29
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Wystawa fotografii wielkoformatowych "Człowiek i Wiara"

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 19:34 05.02.2023

"Człowiek i Wiara" - to tytuł wystawy fotografii wielkoformatowych, którą będzie można zobaczyć w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

 

 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 11.02 - 30.03.2023 r. w bocznej nawie bazyliki.

Otwarcie wystawy z udziałem biskupa kaliskiego Damiana Bryla będzie odbędzie się w sobotę, 11 lutego br. o godz. 11.00.

Organizatorem wystawy jest Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa oraz Stowarzyszeniem Fotografików Katolickich Člověk a Víra z Czech.

Patronat medialnym nad wystawą objęło Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej, Telewizja Internetowa "Dom Józefa" oraz Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej „Opiekun”

Więcej szczegółów na plakacie i stronie internetowej dedykowanej wystawie https://www.czlowiekiwiara.pl/kalisz-2023

Zrzeszenie fotografików Człowiek i Wiara powstało w 2011 roku. Jego pierwszym celem było rozwijanie fotografii chrześcijańskiej jako dotąd zaniedbywanego rodzaju sztuki oraz przyczynienie się do kultywowania właściwych zachowań fotografów podczas uroczystości kościelnych. Stowarzyszenie rozpoczęło działalność w Pradze od trzech fotografików, ale szybko się rozwinęło. Obecnie mamy ponad 150 członków stowarzyszenia Człowiek i Wiara (w wieku od 15 do 80 lat) w Czechach, a na Słowacji 10 i 20 w Egipcie.

Dzięki profesjonalnemu podejściu do pracy, znajomości liturgii i sztuki fotografii udało nam się zbudować znaczące miejsce w strukturach kościelnych. Jesteśmy oficjalnymi fotografami katedry pw. św. Wita w Pradze i innych większych parafii w Czechach i na Morawach, współpracujemy z poszczególnymi biskupami w ich diecezjach, jesteśmy partnerami wielu wspólnot i organizacji religijnych i parafialnych. Dokumentujemy wszystkie ważne wydarzenia w życiu Kościoła w Czechach ze sporadyczną kooperacją z innymi krajami. Założyciel stowarzyszenia Roman Albrecht jest osobistym fotografem kardynała Dominika Duki. Nasze zdjęcia są regularnie publikowane w czasopismach kościelnych i innych, w książkach i na portalach społecznościowych. Prowadzimy największą czeską bazę zdjęć ze środowiska kościelnego. Organizujemy coroczne wystawy najlepszych prac, które rozpoczynają się zawsze w Adwencie na Zamku Praskim, a następnie w ciągu roku wędrują do innych diecezji.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła