TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 09:17
Dziś 22°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

X Pielgrzymka SNR do Świętego Józefa w Kaliszu

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 03.03.2018

Członkowie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu przybyli do Kalisza, aby uczestniczyć w X Pielgrzymce do Świętego Józefa.

Pierwsza część spotkania miała miejsce w gmachu Szkół prowadzonych przez Siostry Nazaretanki w Kaliszu. Po powitaniu i prezentacji grup SNR, konferencję ,,Wyruszyć w dal, by wrócić do samego siebie” wygłosił ks. dr Piotr Pawlukiewicz.


Drugą część Pielgrzymki stanowiła modlitwa w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Spotkanie w Bazylice rozpoczęto od wspólnego odmówienia modlitwy Koronki do św. Rodziny. Następnie rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Łukasz Skoracki Dyrektor Radia Rodzina, a  jednocześnie opiekun kaliskiej grupy osób działających w ramach Stowarzyszenia. Wraz z nim modlili się Kapłani odpowiedzialni za grupy, działające w innych częściach Polski. Homilię wygłosił ks. dr Piotr Pawlukiewicz. Po zakończonej Mszy Świętej odśpiewano Litanię do Świętego Józefa i nastąpił czas wspólnej modlitwy – Adoracji Najświętszego Sakramentu. Uwielbienie poprowadziła wspólnota ,,Guadalupe” z Lublina. W pielgrzymce brali udział członkowie i sympatycy Stowarzyszenia z Kalisza, Konina, Kolumny, Leszna, Lublina, Łukowa, Oborników Wielkopolskich, Ostrzeszowa, Poznania, Supraśla, Warszawy, Żdżar. W Pielgrzymce uczestniczyła s. Prowincjalna Teofania, Siostry zaangażowane w działalność poszczególnych grup w ramach SNR, a także Siostry Nazaretanki posługujące na co dzień w Kaliszu. Nad całością spotkania czuwała s. Maksymiliana - Dyrektor Stowarzyszenia. W pielgrzymce wzięło udziało około 400 osób.


Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu skupia rodziny i osoby samotne. Grupy Stowarzyszenia i osoby zainteresowane spotykają się tam, gdzie posługują Siostry Nazaretanki, uczestniczą w dniach skupienia w ciągu roku, a w czasie wakacji także w rekolekcjach. Od początku istnienia Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszka Siedliska), widziała potrzebę współpracy z osobami świeckimi w szerzeniu Królestwa Bożego. W pierwszych konstytucjach z 1887 r. umieściła rozdział o “Bractwie Najświętszej Rodziny”. Dzisiaj Siostry Najświętszej Rodziny z Nazaretu kontynuują inicjatywę naszej Założycielki poprzez prowadzenie Stowarzyszenia.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła