TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 06:09
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

XI Paulińskie Dni Młodych już trwają!

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 15:26 14.07.2021

Po trudnym roku, naznaczonym pandemią, ojcowie z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika powracają z ogromną determinacją. 12 lipca br. rozpoczęły się XI Paulińskie Dni Młodych. Tym razem mają miejsce na terenie naszej diecezji - w wieruszowskiej Parafii Zesłania Ducha Świętego.

Jedenasta edycja wspomnianego wydarzenia odbędzie się pod hasłem „I ja Ciebie nie potępiam”. Od 12. do 18. dnia lipca, młodzież z terenów całej Polski – i nie tylko – spotka się, łącząc przyjemne z pożytecznym. W tym przypadku MODLITWA i INTEGRACJA to słowa kluczowe.  

Nad młodzieżą czuwają ojcowie i bracia paulini z różnych stron Polski, a pieczę nad całością trzyma o. Michał Gawryluk OSPPE - przewodniczący Stowarzyszenia Paulińskich Dni Młodych. Ojcem duchownym tegorocznej edycji PDM-ów został o. Michał Legan OSPPE - rzecznik prasowy Jasnej Góry.

Już wkrótce zostanie ogłoszona lokalizacja kolejnych - już XII - Paulińskich Dni Młodych. Wiadomo jednak, że odbędą się od 11. do 17. lipca 2022 roku.

Emisja reportażu z XI Paulińskich Dni Młodych w Wieruszowie na antenie naszego radia będzie miała miejsce w niedzielę 25 lipca br. o godzinie 17:25.


 

Tekst: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: ks. Grzegorz Mączka/Radio Rodzina Kalisz

 

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła