TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danuty, Jana, Janiny 25 Czerwca 2022, 01:12
Dziś 18°C
Jutro 28°C
Szukaj w serwisie

XI pielgrzymka dzieci i młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach koło Kalisza

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 13:51 11.09.2021

Postawiłem na Maryję – to hasło XI pielgrzymki dzieci i młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach koło Kalisza „Od Józefa do Karmelu”.

Pielgrzymka z roku na rok przyciąga coraz większość ilość wiernych. W tym roku na zbiórce przy sanktuarium św. Józefa w Kaliszu stawiło się około 300 pątników, którzy po krótkiej modlitwie do św. Józefa, wyruszyli w  czterokilometrową trasę. Od samego początku w pielgrzymce uczestniczył biskup kaliski Damian Bryl.

O godzinie 11.00 pielgrzymi wzięli udział w Mszy św., której przewodniczył biskup Damian Bryl, a koncelebrowali kapłani biorący udział w pielgrzymce. Po liturgicznym pozdrowieniu słowa wprowadzenia wypowiedział ks. kan. Michał Kileling, delegat biskupa kaliskiego ds. życia konsekrowanego:

W homilii biskup Damian Bryl podkreślał, że pielgrzymka zawsze łączy się z wyznaniem wiary:

Kaznodzieja zauważył także, że pielgrzymka może być czasem zastanowienia się nad swoim życiem:

Celebrans odwołując się do Ewangelii dnia, zachęcał zebranych, abyśmy w codziennym życiu chcieli przynosić dobre owoce:

Biskup kaliski prosił pielgrzymów, aby często spoglądali na swoje serce:

Kaznodzieja wyjaśniał na czym polega budowanie swojego codziennego życia na skale:

Po mszy świętej przed drogą powrotną, uczestnicy mogli pokrzepić się posiłkiem, przygotowanym przez Caritas Diecezji Kaliskiej, dzięki życzliwości dyrektora ks. kan. Piotra Kowalka.

Pielgrzymka zakończyła się przemarszem do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu około godziny 14.30.

Pielgrzymka, która zainicjowana została w 2010 roku przez dwie kaliskie rodziny, od samego początku adresowana jest do dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i ich rodzin. Jej organizatorami byli: ks. kan. Michał Kieling, delegat biskupa kaliskiego ds. życia konsekrowanego, Caritas Diecezji Kaliskiej, parafia Opatrzności Bożej w Kaliszu, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu oraz osoby świeckie.

W niedzielę, 19 września br. o godz. 17:25 zaprezentujemy Pańtwu na naszej antenie reportaż z XI pielgrzymki dzieci i młodziezy do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach koło Kalisza. 

Tekst i audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: ks. Grzegorz Mączka/Radio Rodzina Kalisz 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła