TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anety, Leokadii, Wiesława 09 Grudnia 2023, 15:59
Dziś 2°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

XXI Pielgrzymka Myśliwych i Rodzin do św. Józefa w Kaliszu   

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 16:01 11.11.2023

Bardzo dużo pada słów na temat powstań, które doprowadziły do wolności naszego kraju, natomiast rzadko kto mówi, że na czele tych powstań byli myśliwi - mówił łowczy Krajowy Paweł Lisiak podczas XXI pielgrzymki myśliwych i rodzin do św. Józefa.

11 Listopada w Narodowym sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu odbyła się XXI pielgrzymka myśliwych i rodzin do św. Józefa. Uroczystej Mszy św. Hubertowskiej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dr Piotr Górski, kapelan Polskiego Związku łowieckiego w Kaliszu.

Na wspólne świętowanie do bazyliki przybyły liczne poczty sztandarowe kół łowieckich, myśliwi oraz zarząd PZŁ Kalisz, sygnaliści oraz Łowczy Krajowy Paweł Lisiak. Zgromadzonych gości powitał ks. prał. Jacek Plota.

Ks. dr Piotr Górski w homilii podkreślił rolę oddania i miłości myśliwych do kniei i Ojczyzny:

Kapelan kontynuował odnosząc się do słów Ewangelii znaczenia krzyża w życiu człowieka:

Ks. Piotr Górski przypomniał o roli myśliwych jako rycerzy św. Huberta:  

Sygnaliści uświetnili swoją grą na waltorniach całą uroczystość. Także na Eucharystii nie zabrakło myśliwskich dźwięków:

Po błogosławieństwie, zarząd PZŁ oraz kapłani udali się do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie ks. Piotr Górski zawierzył myśliwych oraz ich rodziny św. Józefowi:  

Łowczy Krajowy Paweł Lisiak wyraził słowa wdzięczności:

Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Dalsza część uroczystości odbyła się w Collegium Oecologicum na ul. Poznańskiej. 

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła