TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 07:22
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

XXV Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów do św. Józefa oraz Dzień Ministranta w diecezji kaliskiej

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 12:44 16.09.2023

To jest dla nas wielka pomoc, wielka sprawa. Dziękuję za to co robicie na co dzień w waszych parafiach – mówił do Liturgicznej Służby Ołtarza biskup kaliski Damian Bryl podczas XXV diecezjalnej pielgrzymki ministrantów do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wydarzenie zorganizowano w ramach Diecezjalnego Święta Ministranta.  

Ks. Mateusz Paprocki, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji kaliskiej przywitał wszystkich przybyłych ministrantów-pielgrzymów:

W homilii biskup kaliski Damian Bryl dziękował ministrantom za ich obecność:

By ta pielgrzymka była dla ministrantów okazją do uduchowienia, biskup wskazał 5 rad jak być dobrym ministrantem:

Kaznodzieja mówił, że radość dzielona jest podwójną radością:

Adam Sopniewski, reprezentujący Liturgiczną Służbę Ołtarza diecezji kaliskiej, w imieniu całej wspólnoty podziękował za wieloletnią posługę ustępującemu w tym roku z funkcji duszpasterza LSO ks. kan. Jarosławowi Kołodziejczakowi:

Tuż przed końcem Mszy św., w kaplicy cudownego obrazu św. Józefa, biskup kaliski Damian Bryl odczytał akt zawierzenia wszystkich ministrantów temu patronowi.

Po Eucharystii ministranci udali się do Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, gdzie przygotowane były na nich konkurencje sportowe z nagrodami.

Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła