TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 08:06
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 21:06 14.05.2022

Chciałbym, by to nasze doświadczenie miłości wzajemnej promieniowało na innych, by świadectwo miłości było klarowne. To jest bardzo istotny element charyzmatu Domowego Kościoła – mówił Biskup Kaliski Damian Bryl podczas Eucharystii sprawowanej w ramach XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Domowego Kościoła do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.

W pierwszych słowach homilii bp Damian Bryl zwrócił się do przybyłych pielgrzymów, przypominając im o szczególności miejsca, w jakim się znaleźli:

Ordynariusz Diecezji Kaliskiej przy okazji srebrnego jubileuszu pielgrzymowania Domowego Kościoła, wspomniał też o 25 rocznicy odwiedzin św. Jana Pawła II w Kaliszu:

Następnie hierarcha przytoczył słowa Papieża Polaka, które usłyszeli zgromadzeni w Kaliszu 4 czerwca 1997 roku:

Pod koniec homilii Biskup Damian Bryl zwrócił się wprost do małżonków mocno podkreślając, jak ważne jest doświadczenie bycia kochanym przez współmałżonka:

Przed błogosławieństwem w kaplicy cudownego obrazu miało miejsce zawierzenie św. Józefowi całej wspólnoty Domowego kościoła i ruchu Światło Życie. Zawierzenia dokonał ks. Damian Kwiatkowski, krajowy moderator Domowego Kościoła, wraz z Krajową Parą Domowego Kościoła, państwem Małgorzatą i Tomaszem Kasprowiczami.   

W tegorocznej pielgrzymce Domowego Kościoła, którą otworzyła konferencja ks. dr. Piotra Górskiego „Święty Józef – człowiek z zasadami”, wzięło udział ponad półtora tysiąca osób z całej Polski.

Tekst, zdjęcia i audio: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła