TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 22:42
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

XXVII Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 16:15 01.10.2022

Przyjęliście na siebie misję, także misję ewangelizacyjną i formacyjną. Jest to niezwykłe zadanie i w tym zadaniu potrzeba ciągłej formacji, formacji intelektualnej, zdobywania wiedzy, umiejętności bazowania na wierze - mówił ks. kan. Paweł Guździoł w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wikariusz biskupi ds. duszpasterskich diecezji kaliskiej przewodniczył uroczystej Mszy św. i wygłosił homilię podczas XXVII Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia ”Civitas Christiana” do św. Józefa Kaliskiego.

W pierwszej części spotkania pątnicy wysłuchali wykładu ks. Piotra Jaroszkiewicza pt. „Duch pracy ludzkiej Prymasa Wyszyńskiego – wskazania na dziś”.

Eucharystia rozpoczęła się w południe. Po liturgicznym pozdrowieniu pielgrzymów powitał ks. prał. Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu:

W homilii ks. kan. Paweł Guździoł wskazywał na niezwykłą drogę św. Teresy z Lisieux, patronki dnia:

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus ukazała na nowo w Kościele najczystszego ducha ewangelicznego, przypominając że aby coś dać, najpierw trzeba otrzymać i to otrzymać od Boga – podkreślał kaznodzieja. Następnie zwrócił uwagę na heroizm życia jakim odznaczała się święta z Lisieux:

Bycie prostaczkiem nie oznacza bycie ignorantem i nieukiem. Bycie prostaczkiem w znaczeniu Chrystusowym to umiejętność zdobywania wiedzy, która ma służyć innym – akcentował ks. kanonik i zwrócił się bezpośrednio do członków Katolickiego Stowarzyszenia ”Civitas Christiana”:

Wikariusz biskupi homilię zakończył anegdotą:

Przed błogosławieństwem ponowiono akt zawierzenia Katolickiego Stowarzyszenia ”Civitas Christiana” opiece św. Józefa:

Na zakończenie uroczystości ks. kan. Paweł Guździoł odczytał list od Biskupa kaliskiego Damiana Bryla i wręczył pani Helenie Bartosik Pierścień Świętego Józefa.

XXVII Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia ”Civitas Christiana” zakończyła się obiadem w Domu Pielgrzyma im. Świętego Józefa w Kaliszu.

Tekst, audio i zdjęcia: Tomasz Klimowicz/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła