TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 16 Czerwca 2024, 08:16
Dziś 14°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

Z nadzieją w Wielki Post. Zdrapka Wielkopostna 2024

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 12:15 24.01.2024

Nadchodzący Wielki Post to doskonała okazja, by przybliżyć się do źródła nadziei. Przez 40 dni będziemy podejmować wyzwania, które rozbudzą ją w naszych sercach i pomogą przekazywać ją dalej naszym bliskim, znajomym i tym, którzy najbardziej jej potrzebują. A zatem… do dzieła!

 

 

Jubileuszowa edycja Zdrapki

W 2024 roku Zdrapka Wielkopostna obchodzi swój jubileusz – już po raz 10. będzie dostarczała codziennych inspiracji na czas Wielkiego Postu. Przez ostatnie 10 lat w wielkopostną inicjatywę zaangażowało się wiele katolickich influencerów, wspólnot religijnych i mediów. Efektem tej współpracy są zadania zachęcające do świadomego i aktywnego przeżywania 40 dni postu. Formuła zadań nawiązuje do tradycyjnych praktyk wielkopostnych: modlitwy, postu i jałmużny, przy czym pozwala wpleść je w codzienne obowiązki. Dzięki temu zapraszamy Pana Boga do wszystkich obszarów naszego życia i wprowadzamy konkretne zmiany w naszej codzienności.

Zdrapka Wielkopostna – instrukcja obsługi

Zdrapkowe wyzwanie można podjąć samodzielnie lub z innymi – z rodziną i we wspólnocie. Startujemy w Środę Popielcową, odkrywając motyw przewodni na najbliższe 40 dni. Każdego kolejnego dnia zdrapujemy odpowiednie pola i realizujemy ukryte na nich zadania. Niektóre zadania nie sprawią nam większych trudności, ale na pewno znajdą się i takie, z którymi ciężko będzie nam się zmierzyć. To od nas zależy, ile wysiłku włożymy w ich realizację. Nagrodą będzie satysfakcja z podjętego wysiłku i radość z głębokiego przeżywania Wielkiego Postu. 

Wielki Post usłany różami

Ponieważ zaczynamy post Świętem Zakochanych, motywem graficznym tegorocznej zdrapki jest róża. Dlatego zdrapka może być świetnym prezentem dla ukochanej/ukochanego. A dla osób samotnych będzie dobra inspiracją, by patrzeć z miłością na otaczający świat.

Życzenia błogosławionego Wielkiego Postu za pośrednictwem Zdrapki Wielkopostnej składają: Krzysztof Dzieńkowski SJ (@krzychu_jezuita), o. Grzegorz Kramer SJ, Monika i Marcin Gomułkowie (@gomulka.marcin, @poczatekwiecznosci.pl), Patrycja (@zakochana_w_jezusie), Klaudia (@ocalona.podcast), Tomasz Samołyk (@tomasz.samolyk), s. Anna Maria Pudełko AP, ks. Sebastian Picur (@ks.sebastianpicur), ks. Paweł Michalewski (@ksiadznarowerze), ks. Tomasz Maniura OMI, ks. Paweł Potoczny (@zonatyksiadz) i wielu innych. W przygotowanie zadań zaangażowali się także patroni medialni: Radio Fiat, miesięcznik „Wzrastanie” (gotow.pl), portale adeste.org, misyjnedrogi.pl, modlitwawdrodze.pl, poglebiarka.pl, profil Wytrwaj! (@wytrwaj), Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Zamówienia na zdrapkę można składać na stronie internetowej: https://zdrapkawielkopostna.pl

Zdrapuj, odkrywaj, działaj i…

daj się po(d)nieść nadziei!

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła