TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 11:15
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

... za rodziny w rocznicę śmierci Jana Pawła II

Tak się akurat złożyło - jeden dzień połączył rocznicę odejścia do Domu Ojca Sługi Bożego Jana Pawła II...

...i pierwszoczwartkową modlitwę za rodziny i w intencji obrony życia człowieka. To dobry zbieg okoliczności ponieważ ta comiesięczna modlitwa jest wypełnieniem woli Papieża-Polaka, który będąc w Kaliszu przed 12-toma laty tu właśnie mówił o rodzinie wielkości daru życia. Poczuliśmy wszyscy, że zostawił nam Ojciec Święty wtedy zadanie: módlcie się tutaj za rodziny i o poszanowanie daru życia każdego człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Spotkanie, o którym mowa, przeżywaliśmy w oparciu o temat: ...by godnie i z szacunkiem przekazywać dar życia! W tej intencji modliliśmy się na nabożeństwie, prowadzonym przez ks. Roberta Bogdajewicza i ks. Jarosława Powąskę. Gośćmi naszymi byli Państwo Agnieszka i Michał PIETRUSIŃSCY, którzy podzielili się z nami świadectwem o pokonywaniu trudności, na jakie natrafili, pragnąc przekazać dar życia. Powiedzieli o dramacie nakłaniania ich do in Vitro i o radości z odkrycia - w najbardziej dramatycznym momencie - faktu, że pocżęło się życie - naturalnie. Powiedzieli o swoim leczeniu niepłodności i o dobru jakie niesie ze sobą dla niepłodnych par NAPROTECHNOLOGIA. Całość wypowiedzi naszych kwietniowych Gości znajdziecie Państwo TUTAJ.

**************

W związku z licznymi prośbami zamieszczam poniżej dane kontaktowe
do Pani Agnieszki Pietrusińskiej, która udzieli informacji dodatkowych związanych z leczeniem niepłodności na drodze NAPROTECHNOLOGII
Agnieszka Pietrusińska
tel. 0-22 796 740 115

**************

Eucharystii przewodniczył abp Andrzej DZIĘGA - nowy metrupolita szczecińsko-kamieński. Ujął nas wszystkich głębią i zarazem prostotą wygłoszonego Słowa, łącząc okoliczności rocznicu śmierci jana Pawła II i - ważnego dla nas w Kaliszu tematu rodziny i życia. Zachęcamy do wysłuchania HOMILII, którą zamieszczamy poniżej.

W Spotkaniu jak zwykle uczestniczył biskup kaliski Stanisław NAPIERAŁA, który jak zwykle pod koniec podsumował całość zgromadzenia, zauważając wszystkich. Nagranie tej części pierwszoczwartkowego spotkania można znaleźć również w naszej FONOTECE.

Po błogosławieństwie uczestnicy Modlitwy za rodziny przeszli pod pomnik Jana Pawła II, aby poprzez złożenie zapalonych zniczy wyrazić wdzięczność i pamięć o Tym, który ciągle nas gromadzi i inspiruje - DZIĘKUJEMY!
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła