TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Amandy, Jana, Juliana 27 Maja 2024, 17:42
Dziś 24°C
Jutro 26°C
Szukaj w serwisie

Zabrał rybę z Lednicy i poszedł do Krakowa

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 09.06.2016

Franciszkanin, ojciec Kordian Szwarc OFM, twórca i opiekun wspólnoty Siedem Aniołów, wyruszył po XX Spotkaniu Młodych Lednica 2000 w pieszą wędrówkę na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa z repliką Bramy Ryby.

W sobotnie przedpołudnie w Gnieźnie abp Wojciech Polak – prymas Polski – pobłogosławił mnicha pokutnika, a następnie razem z prymasem Czech, kard. Dominikiem Duka, poświęcił Mobilną Bramę Rybę, „dziecko” projektu Siedem Aniołów. Oficjalne posłanie ojca Kordiana miało miejsce już na Polach Lednickich, gdzie zakonnik wraz z członkami wspólnoty Siedem Aniołów przeszedł z rybą po Drodze Trzeciego Tysiąclecia.

Podczas swojej pielgrzymki mnich podejmuje post i modlitwę w intencjach wspólnoty i Światowych Dni Młodzieży. Przejdzie przez pięć diecezji, pokonując łącznie ok. 370 km. Na trasie jego wędrówki znalazły się Września, Kalisz, Wieluń, Częstochowa i Olkusz. Zabrał ze sobą tylko plecak, rybę i mnóstwo intencji. Wierny charyzmatowi św. Franciszka z Asyżu wszystko powierzył Bogu i łasce dobrych ludzi, których spotka w czasie podróży (w trakcie drogi nie ma zapewnionych noclegów ani wyżywienia).

Prosimy o objęcie modlitwą ojca Kordiana, zachęcamy również do wyjścia mu na spotkanie oraz przyłączenia się do wędrówki – do czego zresztą sam mnich gorąco zaprasza.

Prezentujemy Państwu galerię zdjęciową z pobytu ojca Kordiana w Kaliszu oraz spotkania modlitewnego w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbyło się w Sanktuarium Świętego Józefa.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła