TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Nory, Stefana 16 Sierpnia 2022, 05:59
Dziś 18°C
Jutro 30°C
Szukaj w serwisie

Zakończyła się druga seria rekolekcji kapłańskich

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 13:42 28.07.2022

Jesteśmy stworzeni do tego, żeby udzielać Bożego błogosławieństwa wszystkim, których napotykamy; wszystkim, do których jesteśmy posłani – mówił biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej Łukasz Buzun do kapłanów podczas Mszy św. kończącej drugą turę rekolekcji kapłańskich.

Rekolekcje rozpoczęły się w poniedziałek, 25 lipca w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Rekolektanci w tym czasie słuchali rozważań i konferencji głoszonych przez o. Wojciecha Surówkę OP, modlili się wspólnie Liturgią Godzin, adorowali Najświętszy Sakrament, a co najważniejsze –  uczestniczyli w Eucharystii. Kapłani mogli również wymienić się doświadczeniami z posługi w Kościele podczas wspólnych rekreacji.

Rozpoczynając Mszę św. bp Łukasz Buzun zaprosił koncelebransów do podziękowania Panu Bogu za czas ćwiczeń duchownych:

Podczas homilii Wikariusz Generalny zwracając się do księży uczestniczących w rekolekcjach, przedstawił dwa ważne aspekty życia kapłańskiego:

Dalej celebrans odwołał się do słów z proroctwa Jeremiasza (Jr 18,1-6), tłumacząc ich sens w odniesieniu do wydarzeń i działań w posłudze kapłańskiej:

Na zakończenie Eucharystii w imieniu wszystkich obecnych kapłanów ks. kan Marek Czekaj skierował słowa wdzięczności do o. Wojciecha Surówki OP, prowadzącego rekolekcje:

Kapłanom towarzyszył w rekolekcjach ks. kan. Michał Pacyna, diecezjalny ojciec duchowny. Ojciec Wojciech Surówka OP będzie głosił rekolekcje kapłańskie jeszcze podczas trzeciej serii w bieżącym roku.

Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła