TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anatola, Leszka, Tamary 03 Czerwca 2023, 09:51
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Szukaj w serwisie

Zawierzenie Świętemu Józefowi w Narodowym Sanktuarium w Kaliszu

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 14:44 20.03.2023

W IV Niedzielę Wielkiego Postu, przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP i Opiekuna Zbawiciela do Polskiego Nazaretu, czyli Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu przybyli pielgrzymi, którzy przeżywali 33 dniowe rekolekcje oddania św. Józefowi. 

Przed rozpoczęciem Mszy św. wielu pątników przyjęło szkaplerz św. Józefa, oddająć się pod opiekę Patriarchy z Nazaretu. Szkaplerze przed głównym ołtarzem nakładali ks. prał Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu i ks. Łukasz Urban, wikariusz posługujący w sanktuarium. Pątnicy przybyli z całego Polski i jak podkreślali św. Józef jest patronem na współczesne czasy, które przesiąknięte kryzysami i cierpieniem:

We Mszy Świętej uczestniczyli rekolektanci, którzy przez ostatnie trzydzieści trzy dni przygotowywali się do oddania Opiekunowi Zbawiciela. Oddanie nastąpiło po Eucharystii, której przewodniczył ks. prał. Jacek Plota:

Homilię wygłosił ks. Łukasz Urban, który odwołał się do fragmentu Ewangelii podkreślając kruchość ludzkiej egzystencji i konieczność pomocy Chrystusa w mierzeniu się z trudnościami życia:

Kaznodzieja wskazał na wielką wartość św. Józef,a jako patrona potężnego, a zarazem bliskiego sercu każdego człowieka:

 

Wśród pątników było wielu pochodzących z Kalisza, którzy w tym wyjątkowym dniu chcieli świętować u swojego patrona:

Po zakończonych uroczystościach wielu pątników odebrało pamiątki zawierzenia i pozostał na indywidualne spotkanie ze świętym Józefem. 

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła